Yedi Asılmışların Hikayesi - Leonid Andreyev - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Yedi Asılmışların Hikayesi – Leonid Andreyev

Yedi Asılmışların Hikayesi – Leonid Andreyev

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Mayıs 21st, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 131
Yazar: Leonid Andreyev

144 Kişi Tarafından Görüldü

Cezaların en korkuncu ve telafisi olanaksız olanı idam cezasıdır ve bu cezanın infaz yöntemleri içinde en dehşetlisi darağacında asılmadır belki de.

 

Eski çağlardan ber uygulanan bu ceza yöntemi günümüzde de ne yazık ki bir çok terde hala karşımıza çıkıyor. Toğluma, adadet sistemine ve hukuka ne yararı olduğu tartışmalı olan bu ceza yöntemi, sonrasında sosyal yaralara yol açmaktan başka, toplumda kimi olumsuz duygular da yaratıyor.

 

Çarlık Rusya’sında ve özellikle Ekim Devrimi öncesinde idam o kadar çok ve yaygın uygulanan bir cazaydı ki, bu durum ihtilali tetikleyen başlıca etmenlerden biri olmuştur.

Birkaç saat sonra öleceğini bilen insanların o andaki ruh durumlarını büyük bir ustalıkla analiz ediyor, bize çarpıcı biçimde anlatıyor.

 

“Mümkün olan en yüksek sıradağların bıçak sırtında yürümek, bir yanda yaşamı, diğer yanda ölümü iki derin, muhteşem ve pırıl pırıl deniz manzarası şeklinde görmek gibiydi.” Savaş ve Barış tercümanı Anthony Briggs tarafından Little Black Classics’e yeni çevrilen 1908 tarihli bu şaşırtıcı roman, Çarlık Rusya’sında ölüme mahkum edilen yedi kişinin duygularını ve deneyimlerini araştırıyor.

 

İdam cezasının ahlakına dair güçlü ve incelikli bir araştırma olan bu kitap, o zamanlar en çok satan kitaplardan biriydi ve tarihin tuhaf bir tuhaflığı içinde, 1914’te Arşidük Franz Ferdinand’ın feci suikastını düzenleyen komplocuları etkiledi.

Bir önceki yazımız olan Yıldız Haritası - Betül Güçlü başlıklı kitabımızda Yıldız Haritası-Betül Güçlü, Yıldız Haritası-Betül Güçlü ekitap indir ve Yıldız Haritası-Betül Güçlü ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.