Yaşanmaya Değer Bir Hayatı İnşa Etmek - Marsha M. Linehan - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Yaşanmaya Değer Bir Hayatı İnşa Etmek – Marsha M. Linehan

Yaşanmaya Değer Bir Hayatı İnşa Etmek – Marsha M. Linehan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Ocak 11th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 234
Yazar: Marsha M. Linehan

624 Kişi Tarafından Görüldü

Marsha Linehan intihara meyilli bir gençten hayat kurtaran davranışçı terapi DBT’nin dünyaca ünlü geliştiricisine kadar olan yolculuğunun hikayesini, başkaları için yaşam becerilerini geliştirmek için kendi mücadelesini kullanarak anlatıyor.

“Bu kitap, sayfanın her iki tarafında da bir zafer.” —Gloria Steinem Diyalektik Davranış Terapisini geliştiren dünyaca ünlü psikolog Marsha Linehan’a bir keresinde bir hasta “Siz bizden biri misiniz?” Diye sordu. “Çünkü öyle olsaydın, hepimize çok umut verirdi.”

Yıllar geçtikçe, DBT depresyon ve intihar düşünceleriyle savaşan sayısız insanın hayatını kurtardı, ancak Linehan öncü çalışmasının genç bir kadın olarak çaresiz mücadelelerinden ilham aldığını asla açıklamadı. Ancak bu soruyu aldığında nihayet hikayesini anlatmaya karar verdi.

Bu olağanüstü ve ilham verici anı kitabında Linehan, on sekiz yaşındayken popüler gençlikten intihara meyilli genç kadına nasıl aniden düşüşe geçtiğini anlatıyor. Bir psikiyatri enstitüsünde geçirdiği birkaç sefil yıldan sonra Linehan, duygusal cehennemden çıkarsa, başkalarının da cehennemden çıkmasına ve yaşamaya değer bir yaşam kurmasına yardım etmenin bir yolunu bulmaya çalışacağına dair bir yemin etti.

Kendini gece okuluna ve koleje koydu, YWCA’da yaşıyordu ve sık sık yiyecek almak için yedek paraları bir araya getiriyordu. Davranış terapisinde uzmanlaşarak psikoloji alanında doktorasını almaya devam etti. 1980’lerde, kendini kabul etmeyi ve değişim yollarını birleştiren terapötik bir yaklaşım olan Diyalektik Davranışçı Terapiyi geliştirdiğinde bir atılım gerçekleştirdi.

Linehan, özgün ve özel yaşam becerisi tekniklerinin yanı sıra farkındalığı terapi tedavisinde anahtar bir bileşen olarak dahil etti. “Kendinizi yeni hareket etme şekillerinde düşünemezsiniz; ancak kendinizi yeni düşünme şekillerine sokabilirsiniz.”

Marsha Linehan, olağanüstü bilimsel kariyeri boyunca derin bir ruhaniyet kadını olarak kaldı. Güçlü ve dokunaklı hikayesi bir inanç ve sebattır.diyor.

Kitapları pdf olarak ücretsiz sunuyoruz. Telif hakkı nedeniyle kaldırılması istenen kitaplar sitemizden kaldırılacaktır. İyi okumalar

Building a Life Worth Living A Memoir  Dil: İngilizce pdf indir

Yaşanmaya Değer Bir Hayatı İnşa Etmek Dil: Türkçe  pdf indir

Bir önceki yazımız olan Einstein'ın Düşleri - Alan Lightman başlıklı kitabımızda Einstein'ın Düşleri pdf indir, Einstein'ın Düşleri pdf oku ve Einsteinın Düşleri ekitap indir hakkında bilgiler verilmektedir.

“Yaşanmaya Değer Bir Hayatı İnşa Etmek – Marsha M. Linehan” için 1 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.