Tek Adam - Cilt 1 (Mustafa Kemal 1881-1919) - Şevket Süreyya Aydemir - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Tek Adam – Cilt 1 (Mustafa Kemal 1881-1919) – Şevket Süreyya Aydemir

Tek Adam – Cilt 1 (Mustafa Kemal 1881-1919) – Şevket Süreyya Aydemir

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Ağustos 13th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 410
Yazar: Şevket Süreyya Aydemir

1.279 Kişi Tarafından Görüldü

Tek Adam Cilt 1 (Mustafa Kemal 1881-1919), Şevket Süreyya Aydemir’in uzun bir araştırma sonucunda 1963-1965 yılları arasında kaleme aldığı dünyada Atatürk üzerine yazılmış en iyi ilk biyografilerden birisidir.

Serinin ilkinde Mustafa Kemal Atatürk’ün özel hayatıyla merak edilenler yerine daha ziyade öğrencilik ve askerlik hayatına değinmektedir.

İlk cildinde Atatürk’ün doğumundan çocukluk yıllarına ve ilk gençlik yılları olan 1919 yılına kadar olan süreyi kapsıyor.

Niçin Hürriyet Niçin vatan?
Mustafa Kemal bu sorulara şöyle cevap verir:
“Ancak hür fikirli insanlardır ki vatanlarına faydalı olabilirler. Onlardır ki vatanlarını kurtarıp muhafaza etmek kudretine malik olurlar…

“Kuşaklar yetiştiren bir eser… Yeni sunumuyla ve dizin ekiyle…”

Şevket Süreyya Aydemir, Tek Adam’da, değişen bir dünyada çöken bir dinsel-geleneksel imparatorluktan ve Sevr’i imzalamış olan bir kalıntıdan, yepyeni bir ulusun, yepyeni bir devletin doğuşunu anlatıyor.

Tek Adam, sadece Türk Devrimi’ni değil, aynı zamanda, Mustafa Kemal Atatürk’ün kişiliğinde, bir devrimciyi de çok iyi çözümleyen ve okuyucuya aktaran bir başyapıt…

Atatürk’ün 1881-1919 tarihleri arasında nasıl neler yaşadığını anlamamız için harika bir başucu kitabı.

Bir önceki yazımız olan Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto başlıklı kitabımızda Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ekitap indir, Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ekitap oku ve Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ücretsiz indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.