Siyah Süt (Yeni Başlayanlar İçin Postpartum Depresyon) - Elif Şafak - PDF E-Kitap Oku, İndir

istanbul escort bayan

Siyah Süt (Yeni Başlayanlar İçin Postpartum Depresyon) – Elif Şafak

Siyah Süt (Yeni Başlayanlar İçin Postpartum Depresyon) – Elif Şafak

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Mayıs 2007
Eklenme: Mayıs 2nd, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 537
Yazar: Elif Şafak

830 Kişi Tarafından Görüldü

Siyah Süt kadınlığın, kadınların hayatının sıkıntılı ve karanlık ama son tahlilde geçici bir dönemiyle ilgili. Birdenbire gelen ve geldiği gibi hızla dalgalar halinde çekile çekile giden bir ruhsal durum. Elinizde tutuğunuz kitap bir nevi tanıklık. öz yaşam öyküsünü anlatan bir roman.

(Annelik dünyanın en mutlu, yaşanılası ve muhteşem lütuflarından biri; güzel ki hem de nasıl. Aldığı tüm övgüleri fazlasıyla hak ediyor.

Öylesine benzersiz, öylesine kıymetli… aynı zamanda çetrefil, karmaşık ve kimi zaman hayli ağır.

“Siyah Süt, cesur, şaşırtıcı, tılsımlı bir roman: Bunca kötülüğün ortasında, bize umut veriyor Elif Şafak, dayanabilmek, direnebilmek ve sonra hayata, bir mucize gibi, yeniden başlayabilmek için.”
Selim İleri

Yatak odasındaki komodinin üzerinde yuvarlak bir ayna var. Kenarları gümüşten. Aynanın ortasında bir kadın duruyor. Bedeni patiskadan bez bebek; bir tek bakışları etten ve kemikten. Bakıyor kendine dinmeyen bir merakla. Ayırmıyor gözlerini suretinden.

Oysa bilmez mi ki “bakmak” masum bir şey değildir ya da aynalar basit birer obje? Bilmez mi ki aynaların yüzeyleri ya bir kumaş parçasıyla örtülmeli ya da duvara doğru çevrilmeli? Bu kadar mı kayıtsız geleneklere? Yoksa bile bile mi çiğniyor kaideleri? Asırlık öğretilerle inatlaşmak istercesine?

“Her ayna anahtarını kaybetmiş bir kapıdır. Açılır Diyar-ı Esrar’a. Olur da fazla bakarsan aynaya, aralanı verir kapı, kaybolursun sonsuzlukta.”

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Yeni nəşr olunmuş roman ilk gördüyü varlığın anası olduğunu güman eləyən ördək balasına oxşayır.

Gedir, gedir, mütləq onu sevən bir oxucu tapır. Ona yaxınlaşır. Artıq hər şey yaxşıdır. Kefi yerindədir. Onu “doğan” yazıçını arayıb-axtarmağa ehtiyac duymur.


Kitabı sevə-sevə oxuyan oxucu da onu alıb həyatına daxil eləyir. Əsl ədəbiyyat oxucusu sevdiyi kitabı qoruyub saxlayır.
Romanların anaları yazıçılar yox, oxuculardır.
Elif Şafakın ilk avtobioqrafik əsəri olan “Qara süd” romanı analıq və yazıçılıq probleminin anatomiyasını heyrətamiz dəqiqliklə açır.

Bir önceki yazımız olan Kızıl Nehirler - Jean-Christophe Grange başlıklı kitabımızda Kızıl Nehirler ekitap indir, Kızıl Nehirler ekitap oku ve Kızıl Nehirler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.