Satılık Hastalıklar - Ray Moynihan - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Satılık Hastalıklar – Ray Moynihan

Satılık Hastalıklar – Ray Moynihan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Eylül 2006
Eklenme: Mart 30th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 235
Yazar: Ray Moynihan

2.157 Kişi Tarafından Görüldü

Satılık Hastalıklar, Bu kitapta uydurma hastalıkların profesyonellerce yaratılıp bu hayalin nasıl topluma pazarlandığını okuyacaksınız.

Bu uydurma hastalıkların tedavisi için yan etkileri bol kimyasalların insanlara nasıl milyar dolarlar karşılığı içirildiğini çok açık bir şekilde göreceksiniz.

Yüksek Tansiyon, Depresyon, Yüksek Kolestorol, Kadınlarda Cinsel İşlev Bozukluğu, Menopoz, Sosyal Anksiyete, Dikkat Eksikliği Sendromu, Osteopotoz, Orritabl Bağırsak Sendromu, Regl Öncesi Disfotik Bozukluk..

30 yıl önceydi. Dünyanın en tanınmış ilaç şirketlerinden Merck’in genel müdürü HenryGadsden, Fortune dergisine “sıkıntılarını” anlatıyordu! Çok samimiydi.

Emekliliği yaklaşmakta olan Gadsden “ilaç pazarının hasta insanlarla sınırlı olmasının” sıkıntı yarattığını söyledi. O,Merck’in Wrigley’s gibi bir ciklet üreticisi olmasını istiyordu.

Hayali gerçekten “büyük”tü: “Sağlıklı insanlara yönelik ilaç üretmek”… İşte o zaman, Merck “herkese satmaya” muktedir olacaktı.

Bu demeçten otuz yıl sonra Gadsden’in hayalleri gerçek oldu.

Ve soracaksınız kendinize. Acaba ben de ilaç firmalarının tuzağına düşenlerden biri miyim?

500 milyar dolarlık cirosu ile ilaç sektörü, dünyada üçüncü en büyük “sektör” konumunda. Ve bu dev sektör “malını” pazarlamak için her yolu deniyor.

100 binlerce kişilik ilaç tanıtım elamanı ordusu, yine binlerce kişiden oluşan “reklam-PR-manipülasyon” ordusuyla işbirliği yaparak bizleri şuna inandırmaya çalışıyor: “Aslında hepiniz hastasınız”

Dünyayı ilaç bataklığına çevirmek isteyen profesyonel hastalık satıcıları insanları zayıf noktalarından vurmaya çalışıyor.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.