Rotterdamlı Erasmus Zaferi ve Trajedisi - Stefan Zweig - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Rotterdamlı Erasmus Zaferi ve Trajedisi – Stefan Zweig

Rotterdamlı Erasmus Zaferi ve Trajedisi – Stefan Zweig

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Mart 18th, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 201
Yazar: Stefan Zweig

137 Kişi Tarafından Görüldü

Rotterdamlı Erasmus Zaferi ve Trajedisi; Stefan Zweig’ın kaleme aldığı, Kuzey Avrupa Rönesansı’nın büyük ustası, hümanist bilgin Desiderius Erasmus’un yaşamöyküsü, bağnazlığın her türlüsüne karşı bir savaş ilanı niteliği taşır.

 

Rotterdamlı Erasmus: Zaferi ve Trajedisi, son nefesine kadar bir hümanist, gerçek bir dünya vatandaşı olarak kalan Zweig’ın deneme türündeki başyapıtıdır.

 

Zweig örtülü bir şekilde kendini anlattığını itiraf ettiği bu yaşam öyküsünü kaleme aldığında Almanya’da Nasyonal Sosyalist Partisi iktidara geleli çok olmamıştı.

Özet

Zweig örtülü bir şekilde kendini anlattığını itiraf ettiği bu yaşam öyküsünü kaleme aldığında Almanya’da Nasyonal Sosyalist Partisi iktidara geleli çok olmamıştı. Hitler’in adını bir kez olsun anmamakla beraber Zweig, savaştan uzakta Lutherciler ile Katolikler arasında kalan Erasmus’un yaşam öyküsünü yazarken, aktivistlikten sakınarak yazarlığa odaklanmak isteyen bu adamın açmazını anlatmayı hedefler.

Bir önceki yazımız olan Düğün Tarihi (Arkadaşlık Serisi 6) - Monica Murphy başlıklı kitabımızda Düğün Tarihi (Arkadaşlık Serisi 6), Düğün Tarihi (Arkadaşlık Serisi 6) ekitap indir ve Düğün Tarihi (Arkadaşlık Serisi 6) ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.