Osho Kitapları pdf - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Osho Kitapları pdf

Osho Kitapları pdf

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Kasım 7th, 2020
Dil: Türkiye
Yazar: Osho

5.681 Kişi Tarafından Görüldü

Siz okurlar için Osho ya ait dört seçkin kitap pdf sini sunuyoruz. Bunlar sırasıyla;

1- Yogas Bireyin Doğuşu

2- Boş Kayık (Hiçlikle karşılaşmalar Çarpışmalar)

3 – Sevgi Aşkın En Güzel Çiçeği

4- Erkek ve Kadın Olmanın Ötesi

5- Beden İle Zihni Dengelemek

Kitaplardan kısa özetler

Yoga, hayale dalmayan bir zihne sahip olma yöntemidir. Yoga, burada ve şimdide olma bilimidir. Yoga, artık geleceğe yönelmemeye hazırsın anlamına gelir. Yoga, artık umut etmemeye ve varoluşunun bir adım önüne zırlamama ya hazırsın demektir. Yoga, gerçekle olduğu gibi yüzleşmek demektir.

Derin bir illüzyonda yaşıyoruz; umudun, geleceğin ve yarının illüzyonunda. İnsan, şu andaki haliyle kendini aldatmadan var olamaz. İnsan, şu andaki haliyle hakikate ulaşamaz. Bunun iyice anlaşılması gerekir, çünkü anlaşılmadığı takdirde, Yoga denilen araştırmaya giriş yapılması mümkün değildir.

Osho, kendimize ilişkin daha derin bir anlayışa kavuşmamız için Çinli mistik Chuang Tzu’nun hikâyelerinden yola çıkarak Taoculuğun kendini gerçekleştirmeye yönelik 3000 yıllık mesajını açıklıyor.

Bu kitabın adı, nehri geçen ve kendi sandalı boş bir kayıkla çarpışan bir insanı anlatan sade bir hikayeden alınmıştır. Hikaye ilerledikçe, anlaşılması kolay bir biçimde duygular konusunda burada öfke bir öğretiye dönüşür ve uyanıklık tekniğini kullanan herkeste derin bir etki ve mucizevi değişimler yaratabilir.

Sevgi korkusuzluğun ifadesidir. Sevdiğin zaman korku kaybolur, sevdiğin zaman korku yoktur. Birini seversen korku kaybolur, ne kadar çok seversen korku o kadar kaybolur. Bütünüyle seversen korku mutlak şekilde yoktur. Korku sadece sen sevmediğinden ortaya çıkar. Korku sevginin yokluğudur, kanun sevginin yokluğudur.

Sevgi korunmasızdır, kanun ise savunmaya yönelik bir düzenlemedir. Birisini sevdiğinde yasadan bahsetmezsin. Sevdiğinde yasa kaybolur çünkü sevgi nihai yasadır. Onun başka hiçbir kanuna ihtiyacı yoktur, o kendi başına yeterlidir ve sevgi seni koruduğunda başka hiçbir korunmaya ihtiyaç duymazsın.

Tek başına sevgi yeterli değildir. Tek başına aşkın gözü kördür, meditasyon ona gözleri verir. Meditasyon ona anlayış kazandırır. Ve bir kez senin sevgin hem sevgi hem de meditasyon olduğunda ikiniz aynı yolun yolcusu haline gelirsiniz. O zaman o artık sıradan bir karı koca ilişkisi değildir. O zaman o hayatın gizemlerini keşfetme yolundaki bir dostluğa dönüşür.

Erkek ve kadın tek bir bütünün iki yarısıdır.

Osho – Yoga Bireyin Doğuşu pdf indir

Osho – Boş Kayık Hiçlikle Karşılaşmalar Çarpışmalar. pdf indir

Osho – Sevgi Aşkın En Güzel Çiceği.pdf indir

Osho – Erkek ve Kadın Olmanın Ötesi.pdf indir

Osho – Beden İle Zihni Dengelemek pdf indir

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.