Onca Yoksulluk Varken - Romain Gary (Emile Ajar) - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Onca Yoksulluk Varken – Romain Gary (Emile Ajar)

Onca Yoksulluk Varken – Romain Gary (Emile Ajar)

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2012
Eklenme: Aralık 7th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 210
Yazar: Romain Gary (Emile Ajar)

192 Kişi Tarafından Görüldü

Onca Yoksulluk Varken, 1975’te Fransa’nın en prestijli edebiyat ödüllerinden Goncourt Ödülü’ne layık görülen ‘Onca Yoksulluk Varken’, bir yaşam kadınının oğlu olan Arap bir çocuğun, fahişe çocuklarına bakan Yahudi Madam Rosa’yla beraber geçen hayatını anlatır.

Ünlü Fransız romancısı Romain Gary, 1980 senesinde kendi eli ile yaşamına son verdi. Ardında, Fransız ve dünya edebiyat çevrelerini altüst edecek bir yazılı açıklama bırakmıştı.

Bu romanın sonuna eklediğimiz bu yazılı açıklama, dünya edebiyat çevrelerinde yüzyılın edebiyat skandalı olarak nitelendirilen bu olayın enteresan bir belgesidir.

Özet

bu roman 1975’te Goncourt Ödülü’nü aldı. Küçük bir Arap çocuğun çok yaşlı bir Yahudi kadına olan aşk hikayesi: Momo, Madam Rosa’nın artık tırmanmak istemediği altı kata ve “affetmediği” için hayata karşı mücadele ediyor. ve çünkü “korkmak için sebeplere sahip olmak gerekli değildir”.

Küçük çocuk onun “Yahudi çukurunda” saklanmasına yardım edecek, hastanede ölmeyecek ve böylece Doktorlar Tarikatı tarafından saygı duyulmayan kutsal “halkların kendi kaderini tayin hakkı”ndan yararlanabilecektir. . O ölene kadar ve hatta öldükten sonra ona eşlik edecek.

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.