O Yıldızın Altında - Jojo Moyes - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

O Yıldızın Altında – Jojo Moyes

O Yıldızın Altında – Jojo Moyes

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Aralık 24th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 334
Yazar: Jojo Moyes

553 Kişi Tarafından Görüldü

Düşünün… Fazlasıyla boğucu bir aile yaşantınız var ve karşınıza ansızın yakışıklı ABDlı bir adam çıkıyor.

Fakat dünyanın bir ucundaki bu kasaba hayli küçük, kocanız sıkıcı ve tutucu; dindar kayınpederiniz hep sizinle yaşayacak hatta ölmüş kayınvalideniz ruhu ve eşyalarıyla hayatınızdan çıkmayacak… Ve bütün bunların kıskacında yaşarken, biri çıkıp yöneticilerin desteklediği bir projeden bahsediyor, “Atlı Kütüphaneci” olmaktan… Yani dört beş kadın heybelere kitapları dolduracak ve dağ tepe dolaşıp kitap dağıtacak. Siz olsanız, ne yapardınız?

Kim der ki, tek gayesi sıkıntısını atmaya çalışan bir bayanın hem özgürlüğü hem arkadaşlığı hem aşkı böyle bulacağını…

Senden Önce Ben efsanesinin yazarından yine klasik olacak, en az “Lou Clark” kadar ilham verici beş olağanüstü bayanın ve yapmış oldukları yolcuğun nefes kesici, umut verici ve dokunaklı hikâyesi.

özet

Alice Wright, İngiltere’deki boğucu hayatından kaçmayı umarak yakışıklı ABDlı Bennett Van Cleve ile evlenir. Ancak küçük bir kasaba olan Kentucky, özellikle zorba kayınpederinin yanında yaşarken, aynı derecede klostrofobik olduğunu çabucak kanıtlıyor. Bu sebeple, Eleanor Roosevelt’in yeni gezici kütüphanesinin bir parçası olarak kitap dağıtmak üzere bir kadın ekibine çağrı yapıldığında, Alice hevesle imzayı atar.

Lider ve yakında Alice’in en büyük müttefiki, hiçbir zaman bir erkekten hiçbir şey için izin istemeyen, akıllı konuşan, kendiliğinden yeten bir kadın olan Margery’dir.

Bu kahraman bayanlar, erkekler ya da gelenekler tarafından sindirilmeyi reddediyorlar. Ve kimi zaman nefes kesici güzellikte, kimi zaman de acımasız olan bir manzarada her çeşit tehlikeyle karşı karşıya olsalar da, işlerine kararlılar: hiç kitap okumamış insanlara kitap getirmek, hayatlarını değiştirecek gerçeklerle onları silahlandırmak.

Kökleri ABD’nin geçmişine dayanan gerçek bir hikayeye dayanan The Giver of Stars , kapsamı bakımından benzersiz ve hikaye anlatımında destansı. Komik, yürek parçalayıcı, büyüleyici, çağdaş bir klasik olmaya yazgılı – bayanların dostluğunu, gerçek aşkı ve büyük öteye ulaşmak için kavrayışımızın ötesine geçtiğimizde neler olduğunu zengin bir biçimde ödüllendiren bir roman.

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.