Leyleklerin Uçuşu - Jean-Christophe Grangé - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Leyleklerin Uçuşu – Jean-Christophe Grangé

Leyleklerin Uçuşu – Jean-Christophe Grangé

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Ekim 29th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 127
Yazar: Jean-Christophe Grangé

1.420 Kişi Tarafından Görüldü

Leyleklerin Uçuşu kitabında, Leyleklerin göç yollarını incelemek üzere görevlendirilen bir adam, bu görev sırasında karşılaştığı, kalpleri canlı canlı çıkarılmış cesetler, elmaslar, seyahatler, gönüllü sağlık kuruluşları, kendi geçmişi ve yanık ellerinin gerçeği ile yüzleşmesini konu alıyor.

Leyleklerin Uçuşu Kitap Özeti

Bir gazeteci olan Louis Antioche Leylekler ile ilgili araştırma yapmak için Max Böhm’le tanışır. Göçmen kuşlardır leylekler. Her bahar Avrupa’ya gelir, yaz sonunda tekrar Afrika’ya doğru yola çıkarlar. Ama bu yıl geri dönmeyecekler..

Louis Antioche’un kayıp leyleklerin sırrını çözmek için çıktığı yolculuk kısa sürede kabusa dönüşür. Parçalanmış cesetler, nereden çıktığı belli olmayan katiller… Leyleklerin Gizemli dünyası Louis’in monotonlaşan hayatında yeni seyahatler ve yolculuklar için sebep olacaktır.

Kayıp Leyleklerin güzergahını takip edip sırrını çözmek için çıktığı arayışları onu, Bulgaristan’ın çingene mahallelerinden, Lozan’a, Viyana’ya, işgal altındaki Filistin gibi topraklara, Orta Afrika Cumhuriyetinin balta girmemiş ormanlarından, Suriye’ye, Paris’e, İsrail’e, hatta İstanbul’a kadar uzanan korkutucu yolculuklara götürecek. 

Elmaslar ve Leylekler. Grangé, siyahilerin yaşam sürdüğü Orta Afrika’daki Kapitalizmi elmas kaçakçıları Max Böhm, Otto Kiefer ve Van Dötten üzerinden aktarmış.

Elmas Madenlerine giren işçiler şüpheye yer bırakmamak için çıplak olarak çalışma emrini yine bu sömürü izin vermiştir. Köleliğin sadece efendiye itaat olamadığını; sömürünün de insanları “beyaz”ların kölesi yaptığı, acı, önünde durulamaz gerçeklerden. Grangé bunu anlatıyor.

Max Böhm kısa sürede ölü bulunur. Cesedini “Leylekler” yemiştir. Olayın soruşturmasını Müfettiş Dumaz inceler. Louis Antioche, Max’ın evinde çarpıcı, bir o kadar ilginç bulgulara rastlar.

Max Böhm’ün kalbi nakildir ve evindeki dosyalarda kalp filmleri, kanlı zarflar ve organlar bulunur. Spoilerin içine daha fazla girmeden Max’ın ortağı Otto Kiefer’in bir vahşi olduğunu söyleyelim. Rayko Nikoliç ve Gamounlu genç kızın kalplerinin çalınarak öldürülmesi, olayların daha çok karışmasına yol açar.

Çingenelerin çok sevdiği cüce doktor Milan Çuriç, Rayko cinayetini incelemeye başlar…Sınır tanımayan bir hayal gücü, kusursuz bir kurgu, tüyler ürpertici şiddet sahneleri, nefes nefese bir gerilim.

Jean-Christophe Grange’yi bu tarzın zirvesine çıkaran, Kızıl Nehirler’i dünya çapında bir başarıya ulaştıran bu nitelikler, Leyleklerin Uçuşu’nda da var. Korkutucu bir yolculuk, şaşırtıcı bir kitap!

“Kızıl Nehirler ve Taş Meclisi’ni okudum. İnanıyorumki biz polisiye roman yazarları çok sağlam, sıkı, sarkmayan, soluk soluğa okunan bir kurguyla, edebiyatın temel işlevi olan insan benliğine yolculuğu gerçekleştirebiliriz.”
Ahmet Ümit

Bir önceki yazımız olan Yabancı - Stephen King başlıklı kitabımızda Yabancı Stephen King, Yabancı Stephen King ekitap indir ve Yabancı Stephen King ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.