Kül Kelebek - Beyza Aksoy - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kül Kelebek – Beyza Aksoy

Kül Kelebek – Beyza Aksoy

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2021
Eklenme: Ekim 3rd, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 480
Yazar: Beyza Aksoy

5.351 Kişi Tarafından Görüldü

“Ateş yoluna ışık belki ama dokunsan yanarsın.

Uzansan sen şimdi yarama, sol yanıma; kan akıtır, tuz basar, yakarsın.”

Kelebeği Öldürmek’le zirve yapan heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Varis’in okla vurulup ameliyata alınmasından sonra gelişen olaylar Ada’nın hayatını altüst eder. Tüm bunlar olurken birçok gerçek, gün ışığına çıkacaktır. Ancak bu gerçeklerle yüzleşmeye henüz hazır olmayan Ada kendisini affedebilecek mi? Varis, Ada’ya mı yoksa Açelya’ya mı âşık? Peki, Alena, Milas, Kumsal ve Toprak nasıl bir sonla karşılaşacak?

Bir aile dramını konu edinen Kül Kelebek’te, kelebek etkisinin karakterler üzerinde ne denli güçlü izler bıraktığını fark edecek ve satırlar arasında kaybolup kendinizi bir göl kıyısındaki dağ evinde düşünceleriniz ile baş başa bulacaksınız.

Ama bazen herkes masumdur.

Gözün gördüğüne akıl kördür,

Dil söktüğü an anıların canı asılır vicdan mahkemelerinde.

Çünkü koza yırtıldı; kelebek yok.

Onu incittin mi? Yarına ömrü yok.

Özet

“15 yaşındaydı.”

“Duymak istemiyorum.”

“O piç kurusuna köpek gibi aşıktı.”

“Sus.”

“Sevmedi.”

“İstemiyorum duymak dedim!”

“Bir gün ona sev beni, dedi. Seni seviyorum, sen de beni sev.”

Gözlerimi onun gözlerinden kaçırdım.

“Yelkıran sevmedi. Kırdığı ilk kalp seninki değildi.”

Dudaklarımı birbirine bastırdım. “Nasıl…”

“Atladı,” diye mırıldandı Malik, sesi gittikçe güçsüzleşirken. Gözleri kızarmıştı. Elini dalgalı saçlarından geçirdi. “Aşkına inansın diye atladı. Camdan aşağı. 6. kattan aşağı atladı.”

Atladı. Ne?

“N-ne? Neden? Nasıl? Bu çok…”

“Aptalca değil mi?” Güldü. “Beyninde yok edilmesi imkansız bir tümör varsa ve doktorlar sana üç aylık ömür biçtiyse değil. En çokta bu koyuyor biliyor musun? Zaten üç ayı vardı. Ama bir anda sıfırlandı.” İki adım atıp üzerime yürüyerek yakamdan tuttu. “O kız kimdi biliyor musun Nil? Benim tek kardeşimdi. Melis.”

Kollarından tutup beni bırakması için onu zorladığımda bıraktı ve geri çekilip eliyle yüzünü sıvazladı. “Benim biriciğimin bedeni toprağın altında çürürken, o piç kurusunun elini kolunu sallayarak ortalıkta gezinmesi… İlk fark ettiğimde o köpeği seviyor musun diye sormuştum. Evet, demişti.”

Dudaklarımı dişleyerek masanın kenarından tutundum. Gözlerimi kırparken kapattıktan sonra sıra açmaya geldiğinde zorlanıyordum.

“Peki o seni seviyor mu diye sorduğunda ne cevap verdi biliyor musun? Bazen.”

Onu seviyorum.

Peki ya o?

O da beni sever… Bazen.

Ağladım.”

“Ada, neden kelebek?”

“Kelebek güzel bir hayvan,” diye mırıldandım. “En sevdiğim hayvan. Neden olmasın ki? Anlamadım.”

“Ada..” Varis sıkıntıyla alnını ovaladıktan sonra yüzünü sıvazladığında, gözlerimin içinde, sanki içimde bir yerlerde bir şey görme isteğiyle bakıyordu. Neyi kast ettiğini bilemesem de şaşkınlıkla kalkan kaşlarımın arasından baktım ona, bir cevap beklercesine.

Alıntı

“Boş ver,” dedi kolu belime dolanırken, beni kendine çektiğinde sımsıkı sarılmış ve yüzünü saçlarımın arasına gömmüştü. “Boş ver..”

“Üzücü bir hikâyesi var galiba,” diye mırıldandım kısık bir sesle, aklımda bugün öğrendiklerim vardı. Annesi ve kuzeni doğum gününde ölen birinin eminim çok üzücü bir hikâyesi vardı.

“Çok,” dedi kısılmış sesiyle. “Çok..”

“Herkes kapıyı çarpıp gitmek istedi. Bir gece uyumak, ama sabah uyanmamak, denize atlamak ama yüzeye çıkamamak, gazı açmak ve üstünü örtüp gözlerini son kez kapatmak… Herkes, hayatında bir kez olsun, çantasını toplayıp çekip gitmek istedi, ama kimsenin cesareti yok; çünkü bir kez mutluluğu tadarsan, bunun geri dönüşü olmadığını bilirsin. Bu yüzden herkes kalıyor; çünkü herkes daha fazlasını istiyor.”

“Bir zamanlar.” dedi direksiyonu sağa çevirirken. “Dağın başında bir kalede otla çamurla oynayıp beyaz elbiselerini kirleten yaramaz, şarlatan bir prenses yaşarmış.”

Dağ yoluna girmişti. Etraf ormanlıktı. Dökülmüş kara ağaçların arasında karanlık bir yoldan ilerliyorduk. “Eee?”

“Onun kalesine gidiyoruz.”

Buraya yüklediğimiz e-book ve pdf kitap özetleri indirildikten ve okunduktan sonra 24 saat içinde silmek zorundasınız.

Kitap’ın telif hakkı olan firmanın yada şahısların talebi üzerine sitemizden kaldırılacaktır. 

Bu kitapların hiç birisi orijinal kitapların yerini tutmayacağından,eğer kitabı beğenirseniz  legal kitap satışı yapan yerlerden alıp okumanızı önerilir.

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

“Kül Kelebek – Beyza Aksoy” için 4 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.