Kahramanın Doğuş Miti - Otto Rank - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kahramanın Doğuş Miti – Otto Rank

Kahramanın Doğuş Miti – Otto Rank

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Mayıs 13th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 114
Yazar: Otto Rank

988 Kişi Tarafından Görüldü

Kahramanın Doğuş Miti, Mitolojik araştırmanın başlıca sorunlarından biri, efsanevi masalların ana hatlarındaki kapsamlı benzerliklerin nedeninin açıklanmasında yatar. Bu efsanevi masallar, bazı detaylardaki fikir birliği ve bu detayların çoğu efsanevi gruplamada tekrarlayan bir şekilde görünmesiyle hâlen kafa karıştırıcı bir şekilde açıklanır.

Otto Rank mitlerin kökenine dair yaptığı bu çalışmada Yunan, Roma, Yahudi-Hıristiyan, Hint ve Germen efsanevi figürleri de dahil olmak üzere birçok çeşitli Avrasya kahraman doğuş hikâyesini inceliyor.

Bunu yapmak için de klasik Freudcu psikanaliz metodolojisini ve söz dağarcığını kullanıyor.

Rank, çeşitli kaynaklardan yararlanarak insanlık tarihinin en çok bilinen mitlerinin modern psikanaliz kuramlarıyla bağlantılarını ortaya koyuyor.

Otto Rank

(1884-1939): Avusturyalı psikanalist, yazar ve üniversi­te hocası. Viyana’ da doğdu. Yaklaşık 20 yıl boyunca Sigmund Freudile birlikte çalışıp. Psikanaliz temaları üzerine birçok yazı kaleme almasının yanında çeşitli dergilerde ve yayın evlerinde editörlük ve yöneticilik yaptı.

Yaratıcı kuramcı ve terapist olarak ün saldı.1926’da Viyana’da Paris’e göç etti. Fransa ve Amerika’da geçirdiği hayatının geri kalan yıllarında başarılı bir kariyere sahip oldu.

Bir önceki yazımız olan Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto başlıklı kitabımızda Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ekitap indir, Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ekitap oku ve Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ücretsiz indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.