Kadın Oyunları I-II - Dario Fo - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Kadın Oyunları I-II – Dario Fo

Kadın Oyunları I-II – Dario Fo

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Eklenme: Kasım 3rd, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 250
Yazar: Dario Fo

412 Kişi Tarafından Görüldü

Franca Rame ve Dario Fo tarafından yazılan 1997 Nobel Edebiyat Ödülü alan Tiyatro-oyun kitabını siz okurlara pdf olarak sunuyoruz.

Kadın oyunlarının sayfalarını çevirmeye başladığınızda; Çarmıha Gerili Meryem Ana, Filistinli Bir Kadın, İşçi Kadın, Mahkum Kadın, Tecavüze Uğrayan Kadın, Teröristin Anası, İşkence Gören Kadın, Partizan Ana, Romalı Lisistrata, Medea ve diğerleriyle tanışacaksınız.

Bu oyunlar onların monologları, ancak aldanmayalım, yaşamda olduğu gibi buradaki her oyunda da başkahraman daima bir erkektir. Bu oyunlarda kadın ve erkeğin sonsuz yaşam serüveni, sevdaları, tutkuları, acıları, ihanetleri anlatılır.

Okurken, zaman zaman ağlatan ve çok güldüren yaşam serüvenleri…

Ancak, Moliere’in söylediği gibi “gülmek, zeka ve kavrama işidir.”

Ağlamaksa camın üzerindeki su tanesi gibi hoş ve boş olmamalı. Önemli olan oyunlardaki politik söyleme tüm kadın ve erkeklerin katılımı, bunu paylaşabilme yetisi ve keyfi…

“Açık Aile” Sorunlu evlilikleri, kocası tarafından aldatılan kadınları, kendilerine yeni bir dünya kurmaya çalışan kadın ve erkekleri anlatır… Bu oyunla evlilik kurumunu, ikili ilişkileri ameliyat masasına yatırır. Kadın Oyunları – II, birincisindeki gibi tek kişilik oyunlardır. “Hepimizin Öyküsü Aynı”, “Tek Kişilik Dialog” kadınların cinsel sorunlarını, kürtajı ve aşkı yaşarken bile hissettikleri yalnızlıklarını anlatır.

“Çarmıhtaki Meryem Ana”, özünde dini teması olan bir ortaçağ “çile” oyunudur… “Nada Pasini” ve Togni Ana”, İtalya’nın 2. Dünya Savaşı’ndaki demokrasi mücadelesinde mihenk taşı olmuş partizanlardan sadece ikisi…

Bu kadınlar bizimle kısa bir süre bir düş yoluculuğuna çıkmayı önerdiğinde onlara ne diyebiliriz?

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.