Justine (İskenderiye Dörtlüsü 1) - Lawrence Durrell - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Justine (İskenderiye Dörtlüsü 1) – Lawrence Durrell

Justine (İskenderiye Dörtlüsü 1) – Lawrence Durrell

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2017
Eklenme: Haziran 27th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 344
Yazar: Lawrence Durrell

905 Kişi Tarafından Görüldü

Justine (İskenderiye Dörtlüsü 1), Justine, İngiliz yazar Lawrence Durrell’ın İskenderiye Dörtlüsü’nün ilk kitabı. Justine (1957), Balthazar (1958), Mountolive (1958) ve Clea (1960) adlı yapıtlardan oluşan bu dörtlü, 1960’lı yıllarda İngiliz edebiyat dünyasında büyük yankılar uyandırmıştı.

Önce yadırganan ama sonra büyük bir ilgiyle karşılanan, dünyanın dört bir yanında okunup tartışılan bu ünlü dörtlünün amacını Durrell, “çağdaş sevginin irdelenmesi” olarak açıklar.

Yazar, sevgi ve aşk ilişkilerinde sınır tanımaz. Dörtlünün ilki olan Jus­tine’de, Sade’ın, sevişmenin hiçbir türlüsünü suç saymayan görüşünü benimser.

Çağdaş İngiliz romanına yepyeni bir soluk getiren Durrell, bu romanında, yaşam dolu, tutkularıyla kabına sığamayan İskenderiyeli bir Yahudi güzelini anlatır.

Sevmeye de, sevilmeye de doymayan, kocasıyla olan ilişkileri oldukça karışık, evlilik dışı kaçamakları hiç eksik olmayan Justine, sevgi yoluyla gerçek benliğini ararken, cinselliğin değişik olanaklarını da dener.

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.