İmzalı-Aeden - Akilah Azra Kohen - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

İmzalı-Aeden – Akilah Azra Kohen

İmzalı-Aeden – Akilah Azra Kohen

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Eylül 9th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 584
Yazar: Akilah Azra Kohen

6.580 Kişi Tarafından Görüldü

GERÇEĞİN MASALIDIR AEDEN

 

Geri dönmüyorlardı!  Artık niye Dünya’da olduklarını biliyorlardı.

Yaşam enerjisinin bu şekilde yağmalanmasına izin vermeyeceklerdi, ne pahasına olursa olsun ona sahip çıkacaklardı. Evrende hata yoktu, tesadüf yoktu! Nihayet anlamışlardı. İnsan doğulmaz, insan olunurdu.

Masalla gerçeği ayırt edebilecek okurlara…

Farklı bir gezegenden dünya gezegenine ulaşan bir hikaye Aeden. Oradaki tüm mükemmelliğin karşıtlığı dünya gezegeni. Okudukça yaşadığımız gezegene, topraklara üçüncü bir göz ile bakıp durumun ciddiyetini anlayabilme fırsatı veriyor bizlere Azra Kohen. Sıradışı bir roman olan Aeden’in konusu ise şöyle;

Evrende sayısını hatta ismini bilmediğimiz onlarca gezegen var. Henüz keşfedilmeyen fakat var olan bir gezegen: Aeden. Bu gezegende her şey farklı. Tüm varlıklar diğer gezegenlere kıyasla en mükemmel oluşumdalar. Konuşma yerine telepati yani düşünce gücüyle iletişim kuruyorlar. Güneşlerinin rengi mor, bilim ve teknoloji çok üst seviyede. Doğada saf bulunan her şeyi çok etkin bir şekilde kullanıyorlar. Kurucularına Usta diyorlar. Numi ve Sonje bu varlıklardan sadece ikisi. Sonje’nin ailesine yeni katılanlardan biridir Numi. Diğerleri gibi bronz tenli değildir bembeyaz bir teni vardır. Diğerleri gibi hızlı da değildir fakat onlardan çok daha üst bir varlıktır. Sonje’yi ilk gördüğünden beri ondan etkilenmiş ve sürekli onu takip eden,izleyen biri haline gelmişti. Bunu Sonje de farketmiş ve ondan rahatsız olur hale gelmişti. Hatta Numi’ye tahammülü dahi yoktu.

Numi hep Usta’ya ulaşmak onunla konuşmak istemektedir. Çünkü annesi dünya gezegeninde yaşamakta ve ona tek ulaşma yolu Usta’dan geçmektedir. Bunun içinde Sonje’den hep yardım istemektedir. Numi’nin ısrarcı tavrına daha fazla dayanamayan Sonje bir plan yaparak ikisini dünyaya ulaştıracak her türlü bilgiyi toplamıştır. Nefrintor denen biri DNA algılayıcısı sayesinde ışık hızıyla dünyaya vardıklarında ikisini de hiç tahmin edemeyecekleri şeyler bekliyordu. İlk geldiklerinde çok kalabalık bir şehir olan New York’a vardılar. Karbondioksit nedeniyle nefes alamaz hale geldiler. Şehir çok kirliydi. Numi ve Sonje geldiklerine pişmandılar. Hemen Aeden’e geri gitmeye çalıştılar. Fakat güneşin batmasına çok az zaman kalmıştı ve dönemediler. Bu durum Sonje’yi daha da kızdırdı ve Numi den uzaklaşarak farklı bir yöne doğru ayrıldılar. İkisinin uzaklaşması işte böyle başladı.

Numi duvara tırmanmakla ilgili bir yarışmaya katıldı ve burada herkesin dikkatini çekti.Ayrıca güzelliğiyle de. Orada bulunan bir televizyoncu ona kartını verdi. Böylece Numi çok konuşulacak bir model haline gelecekti. Sonje ise kendini denizlere bıraktı. Burada bir grup çevreci aktivistle tanıştı. Artık tek amacı dünyayı değiştirebilmekti. Hayvanlara verilen zararları çektiği videolar halinde paylaştı. Hayvanları düşünce gücüyle etkisi altına alabiliyor ve onları böylece koruyabiliyordu.

Numi ise bütün zengin iş adamlarının dikkatini çekmişti. Onlardan biri de Fredrick’ti. Tüm dünya bankalarının sahibi olan bir aileden geliyordu ve tek varisti. Numi ile tanışmak için birçok yol denemişti. En sonunda onunla birlikte Mısır’a gittiler. Numi’nin aslında nereden geldiğini,nasıl bir güce sahip olduğunu tek bilen oydu. Ayrıca burada on yaşlarında bir kız çocuğu vardı. Isabel. İlk başlarda bu küçük kızın Fredrick’in kızı olduğunu sanmıştı fakat daha sonra gerçek ortaya çıktı. Fredrick küçük kızı kullanıyordu. Bunu anladığı anda Numi’nin artık tek bir hedefi vardı Isabel’i kurtarmak. Bunu yapabilmek için birçok güvenlik görevlisiyle çatıştı. En sonunda Isabel, Fahim ve zorla tutulan yirmiye yakın çocuk ile birlikte kaçtılar.Eski bir taş kömürü yatağına girdiler. Numi elementleri kullanarak çok yüksek teknolojide bir koruma kalkanı geliştirdi. Ordu ve Fredrick’in adamları gelince burayı günlerce geçemediler. Fakat en sonunda Numi’yi yakaladılar. O hariç herkesi öldürdüler. Numi’yi yanlarına alarak şehrin en yüksek yerlerinden birinde beyin fonksiyonlarını kaybettirecek bir suya soktular.

Sonje ise sürekli Numi’yi düşünüyor fakat onunla bağlantı kurmuyordu. Ta ki en son Numi’nin başına gelenleri öğrenene kadar. Öğrendiği andan itibaren Sonje hemen ekibiyle harekete geçti. Kontrol ettirebildiği hayvanlar ile birlikte Numi’nin saklı tutulduğu yere geldi. Onun geldiğini Numi anlamıştı. Bir subayın yardımıyla çoktan kurtulmuştu ve sıra Sonje’yi kurtarmaktaydı.

İkisi nihayet kavuştuklarında birbirlerine uzun uzun baktılar ve yeni bir hayata adım attılar. Artık beraberlerdi. Uzun zamandır birbirlerinden sakladıkları tüm duyguları yaşamanın vaktiydi.

Bir önceki yazımız olan Aşk Köpekliktir - Ahmet Ümit başlıklı kitabımızda Aşk Köpekliktir ekitap indir, Aşk Köpekliktir ekitap oku ve Aşk Köpekliktir pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.