Gece Yarısı Kütüphanesi - Matt Haig - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Gece Yarısı Kütüphanesi – Matt Haig

Gece Yarısı Kütüphanesi – Matt Haig

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2021
Eklenme: Kasım 6th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 296
Yazar: Matt Haig

2.269 Kişi Tarafından Görüldü

42 Dile Çevrilen Uluslararası Çoksatan

2020 Goodreads Yılın En İyi Romanı

“Yaşamla ölüm arasında bir kütüphane var,” dedi. “Bu kütüphanedeki raflar sonsuza kadar gider. Her kitap yaşamış olabileceğin başka bir hayatı yaşama şansını sunar sana. Farklı seçimler yapmış olsan, şu an nasıl bir hayatın olacağını görürsün…
Pişmanlıklarını telafi etme şansın olsaydı, bazı konularda farklı davranır mıydın?”

Nora Seed berbat halde. Kedisi öldü. İşinden kovuldu. Abisi onunla konuşmuyor. Kimsenin ona ihtiyacı yok. Art arda alınmış kötü kararların sonucunda bir kütüphanede buluyor kendini. Zamanın hiç akmadığı bir gece yarısı kütüphanesinde, sonsuz sayıda kitabın ortasında… Kitapların her birinde Nora’nın farklı bir hayatı yazılı. Başka kararlar verseydi yaşamış olabileceği hayatlar.

Farklı kariyerler, farklı eşler, farklı arkadaşlar, farklı şehirler arasında gidip gelen Nora’nın aklı sorularla doluyor. Mutluluk sadece önemli sandığımız seçimlerde mi gizli? Yanlış giden her detayın sorumlusu gerçekten biz miyiz? Hayatı yaşanılır kılan ne? Yanlış bir karar insanın tüm hayatına mal olabilir mi?

İngiliz edebiyatının önemli isimlerinden Matt Haig;

Evrenin ötesinde bir yerde, her biri başka bir gerçekliğin hikayesi olan sonsuz sayıda kitap içeren bir kütüphane var. Biri, hayatınızın hikayesini olduğu gibi anlatırken, hayatınızın herhangi bir noktasında farklı bir seçim yapmış olsaydınız yaşayabileceğiniz diğer hayat için başka bir kitap.

Hepimiz hayatımızın nasıl olabileceğini merak ederken, ya kütüphaneye gidip kendiniz görme şansınız olsaydı?

Matt Haig’in gişe rekorları kıran büyüleyici romanı Geceyarısı Kütüphanesi’nde Nora Seed kendini bu kararla karşı karşıya bulur.

Hayatını yenisiyle değiştirme, farklı bir kariyer izleme, eski ayrılıkları çözme, buzulbilimci olma hayallerini gerçekleştirme olasılığıyla karşı karşıya kalan;

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.