Feminist Bir Yaşam Sürmek - Sara Ahmed - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Feminist Bir Yaşam Sürmek – Sara Ahmed

Feminist Bir Yaşam Sürmek – Sara Ahmed

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Ocak 16th, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 396
Yazar: Sara Ahmed

171 Kişi Tarafından Görüldü

Feminist Bir Yaşam Sürmek; Sara Ahmed, feminist teorinin gündelik hayattan ve evde ve işte feminist olmanın olağan deneyimlerinden nasıl üretildiğini gösteriyor.

Ahmed ayrıca, ırkçılık ve cinsiyetçilik duvarlarıyla yüzleşmenin yıkıcı deneyimlerinden kurtulmak için feministlerin nasıl yaratıcı çözümler (destek sistemleri oluşturmak gibi) yarattığını gösterirken, daha önceki çalışmalarında tanıtılan feminist eğlence figürü üzerine en sürdürülebilir yorumunu sunar.

Kitabın sona erdiği killjoy hayatta kalma kiti ve killjoy manifestosu, feminist bir hayatın nasıl yaşanacağına dair pratik araçlar sağlıyor.

İkinci dalga feminizmin “Kişisel olan politiktir” önermesi, sosyal bilimlerin merkezinde bir gedik açtı. Sara Ahmed, bu gediğin çapını “Kişisel olan teoriktir” diyerek genişletmek, kuramsal olanın yaşamsal olanla ilişkisini yeniden kurmak için cüretkâr hamleler yapıyor; akademik çevrelerce dahi “radikal” olarak betimlenen bu hamlelerin gündelik olana içkinliğini gözler önüne seriyor.

İşyerinde, aile sofrasında, akademide, ikili ilişkilerde kazanılan her tecrübeyi eleştirel düşünceyle buluşturmak…

“Feminizmin korku salmasına şaşmamalı; birlikte tehlikeliyiz.”

Yorumlar

” Feminist Bir Yaşam Yaşamak , hem feminist anıların hem de kendi kendine yardımın geleneklerine meydan okuyan somutlaşmış bir siyaset teorisi eseridir… Evde ya da ofiste. .”– Melissa Gira Grant ― Kitap Forumu Yayın Tarihi: 2017-02-01

” Feminist Bir Yaşam Yaşamak , Ahmed’in bugüne kadarki çalışmaları arasında belki de en erişilebilir ve en önemli olanı… “– Emma Rees ― Times Higher Education Yayın Tarihi: 2017-02-16

Bir önceki yazımız olan Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever - Esra Ezmeci başlıklı kitabımızda Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever ekitap indir, Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever ekitap oku ve Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.