Feminen (Dişilliğin Farklı Yüzleri) - Carl Gustav Jung - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Feminen (Dişilliğin Farklı Yüzleri) – Carl Gustav Jung

Feminen (Dişilliğin Farklı Yüzleri) – Carl Gustav Jung

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Şubat 19th, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 196
Yazar: Carl Gustav Jung

238 Kişi Tarafından Görüldü

Feminen (Dişilliğin Farklı Yüzleri)  “Sevgi, bir kader gücüdür, öyle ki bu gücün enerjisi cennetten cehenneme uzanır” der Jung, kitabın içindeki “Bir Öğrencinin Sevme Sorunu” adlı bölüm üzerine düşüncelerini dile getirirken.

Ne var ki Jung bu kitapta sadece sevgi veya aşk sorunundan bahsetmez: Geniş alanlara ve kitlelere ulaşan, kişinin iç dünyasıyla ilgili teorilerini açıklamaya ve yorumlamaya devam eder.

Feminen ilke ışığında, mitolojik anne figürü arketiplerinden yirminci yüzyıl Avrupa kadınının tecrübelerine kadar okuyucuya rehberlik yapar.

Bu arada animus ve anima gibi kendi kişilik anlayışı içinde son derece önemli kavramları aydınlatmayı ihmal etmez. Jung’un fikirlerinin çoğu yirmi birinci yüzyılda yetişen nesiller için kaynak niteliğindedir.

Feminen, Jung’un iddialarının radikalliğini göstermesi açısından da kışkırtıcı bir eserdir.

Bir önceki yazımız olan Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever - Esra Ezmeci başlıklı kitabımızda Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever ekitap indir, Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever ekitap oku ve Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.