Fareler ve İnsanlar - John Steinbeck - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Fareler ve İnsanlar – John Steinbeck

Fareler ve İnsanlar – John Steinbeck

Lisans / Fiyat: ücretsiz
Yıl: 1937
Eklenme: Aralık 28th, 2017
Dil: Türkçe
Sayfa: 128
Yazar: John Steinbeck

13.123 Kişi Tarafından Görüldü

Fareler ve İnsanlar Kitabının Konusu

Fareler ve İnsanlar; George Milton, akıllı, zeki bir adamdır, Lennie Small ise George’un güçlü fakat aklı yerinde olmayan saf ve iyi hoş niyetli arkadaşıdır. Bir Tek hayalleri, çok para kazandıktan sonra küçük bir arsa satın alıp güzel bir hayat yaşamaktır. Para kazanmak için birlikte büyük bir çiftlikte çobanlık  yapmaya başlarlar. Ancak Lennie’nin iyi niyetli oluşu bunların başlarını belaya sokmaya yeter. George, kendi çıkarları ile arkadaşı arasında bir seçim yapmak zorunda kalmıştır.

Kitap Hakkında

Nobel Edebiyat Ödülü’nü ve Pulitzeri kazanan John Steinbeck’in toplumsal ve insani sorunlarını ustalıkla sergilediği eserleri dünya edebiyatının başyapıtları içerisinde  yer almaktadır. Steinbeck tüm romanlarında yalın ve keskin bir dil, gerçeklik sunarken yine de çoğu kez çarpıcı bir öykü ile okurunun karşısına çıkar. Tarihin bir kısmında dramı insani ayrıntıları unutmadan sergilerken, “gerçekçi tozpembe olmayan bir umudun” şarkısını söyler. Bu nedenle eserleri modern, edebi değerleri kadar güncelliklerini de asla yitirmemektedir.

Fareler ve İnsanlar, birbirine zıt iki mevsimlik tarım çalışanının, zeki George Milton ve onun güçlü kuvvetli ama akli dengesi bozuk arkadaşı Lennie Small’un hikayesini anlatır.
Fareler ve İnsanlar, MEB’in (YÜZ) 100 Temel Eser içerisinde yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Aşk Köpekliktir - Ahmet Ümit başlıklı kitabımızda Aşk Köpekliktir ekitap indir, Aşk Köpekliktir ekitap oku ve Aşk Köpekliktir pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.