Düşlerin Yorumu 1 (Freud Kitaplığı 4) - Sigmund Freud - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Düşlerin Yorumu 1 (Freud Kitaplığı 4) – Sigmund Freud

Düşlerin Yorumu 1 (Freud Kitaplığı 4) – Sigmund Freud

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2001
Eklenme: Ağustos 22nd, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 324
Yazar: Sigmund Freud

4.898 Kişi Tarafından Görüldü

Düşlerin Yorumu 1, tam metin olarak ilk kez Türkçeye çevrilmektedir. Geniş hacmi nedeniyle iki cilt halinde yayımlamak zorunda kaldığımız yapıtın ilk cildinde düş sorununa Freud öncesi bakış açısına ilişkin geniş bir literatür taraması, düşleri yorumlama yönteminin tanıtılması, düşlerin istek doyurma özelliğinin kanıtlanması, düş çarpıtması görgüsü ile düşlerin malzemesi ve kaynaklarına ilişkin bölümler yer almaktadır.

Kitap’da, rüyaların temel işlevlerinin isteklerin doyurulması olduğunu, bu isteklerin rüyada, yoğunlaşmış ya da yer değiştirmiş biçimlerde dışa vurulduğunu ve bilinç dışı mekanizmalarla çeşitli simgeler biçiminde ortaya çıktığını öne sürdü.

düşler üzerine yapılmış araştırmaların irdelenmesi, düş yorumu yönteminin tanıtılması ve düşlerin içeriğini belirleyen ögelerin örneklerle tartışıldığı bir tanıtım bölümü olmaktadır.

İkinci ciltte ise Düş İşlemi ve Düş Süreçlerinin Ruh bilimi başlıkları altında kuramsal yaklaşımlar yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto başlıklı kitabımızda Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ekitap indir, Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ekitap oku ve Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ücretsiz indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.