Daralma - George Orwell - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Daralma – George Orwell

Daralma – George Orwell

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2005
Eklenme: Temmuz 19th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 272
Yazar: George Orwell

806 Kişi Tarafından Görüldü

Daralma; 20. yüzyılın başında yaşanan savaş neticesinde, savaşın insan benliğinde bıraktığı korkuyu, değişen yaşam koşullarını ve insan ilişkilerindeki aksaklıkları, George Bowling’in gözünden anlatan bir kitap.

George Bowling, kırk beş yaşında, evli ve çocuklu, evi ipotekli, beli giderek kalınlaşan, takma dişleri yenilenmiş ve kasvetli yaşamından kaçmayı umutsuzca arzulayan bir sigortacı dır. 

İkinci Dünya Savaşı patlak vermek üzeredir; yiyecek kuyruklarının, askerlerin, gizli polisin ve zorbalığın gelmekte olduğunu sezen Bowling modern çağdan korkmaktadır.

Çocukluğunun dünyasına, huzur ve dinginlikle dolu bir pastoral sığınak olarak anımsadığı köye kaçmaya karar verir.Ancak sığınak saydığı yerde kendisini nelerin beklediğinden habersizdir.

“Orwell’ın kara mizahı her zamankinden daha canlı. 
Kaçırılmaması gereken bir kitap.” 
-Observer-

“Çok şaşırtıcı, üstelik son derece gerçekçi” ‘Bin Dokuz Yüz Seksen Dört’ bu kitapta cenin halinde. ‘Hayvan Çiftliği’de öyle.. Pek az roman, hem iki klasiğin tohumlarını taşıyıp hem de kendi başına bir okuma ziyafeti sunabilir.” 
-John Carey, Sunday Times-

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.