Çivisi Çıkmış Dünya - Amin Maalouf - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Çivisi Çıkmış Dünya – Amin Maalouf

Çivisi Çıkmış Dünya – Amin Maalouf

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Ocak 23rd, 2022
Dil: Türkiye
Sayfa: 159
Yazar: Amin Maalouf

193 Kişi Tarafından Görüldü

Çivisi Çıkmış Dünya – Amin Maalouf ; Türk okurunun daha çok  tarihsel romanlarıyla tanıdığı Maalouf, bu kez “medeniyetler çatışması” adı  altında kuramsallaşıp yasallaşan ve dünyadaki bütün kültürler ve halklar için  felakete yol açacak politikaları eleştiriyor.

Yazar, yaşamın devamlılığının  olmazsa olmazı olarak gördüğü hoşgörü çığlığını yeniden duymaya davet ediyor  insanlığı…

“Çivisi Çıkmış Dünya” bir yandan küresel ısınma, enerji kaynakları ve doğal  felaketlerle, bir yandan da yanlış ve çıkarcı politikaların doğurduğu ekonomik  ve siyasal krizlerle mücadele eden insanlık için bir yol haritası… Kitabın  satır aralarında Amerikan politikaları, Avrupa Birliği, 20. yüzyıl Arap siyasi  tarihi ve Türkiye’den bahsediliyor.

 

Yirmibirinci yüzyılın bu ilk yıllarında dünya birçok bozulma belirtisi gösteriyor.

Tüm gezegeni öngörülemeyen sonuçlarla bir türbülans bölgesine sürükleyen ve kendisi de değerler sistemimizdeki bir rahatsızlığın belirtisi olan ekonomik ve finansal bozulma. Uzun bir sorumsuzluk pratiğinden kaynaklanan iklim değişikliği… İnsanlık “ahlaki yetersizlik eşiğine” ulaştı mı?

Bu geniş denemede yazar, buraya nasıl geldiğimizi ve buradan nasıl çıkabileceğimizi anlamaya çalışıyor. Ona göre dünyanın bozulması daha az ”

Özet

Lübnan’da doğan ve uzun yıllar Fransa’da yaşayan romancı ve denemeci Amin Maalouf, Batı’nın ve Orta Doğu’nun içinden çıktığı, krizlerle dolu “deregülasyon”u – etik ve entelektüel, jeopolitik, ekonomik ve “iklimsel” terimlerle anlatıyor. farklı nedenler etkilenir.

Bir önceki yazımız olan İçimde Kızıl Bir Gül Gibi - Ayşe Kulin başlıklı kitabımızda İçimde Kızıl Bir Gül Gibi, İçimde Kızıl Bir Gül Gibi ekitap indir ve İçimde Kızıl Bir Gül Gibi ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.