Çatal Dil - William Golding - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Çatal Dil  –  William Golding

Çatal Dil – William Golding

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2015
Eklenme: Aralık 14th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 210
Yazar: William Golding

214 Kişi Tarafından Görüldü

MÖ birinci yüzyılda kutsal Delphi şehrinin ünlü tapınağı zenginliğini ve dünyadaki nüfuzunu giderek yitirmektedir. Romalılar Yunan şehirlerine hâkim olmak üzeredir. Arieka adlı genç kız, Delphi’de Apollon adına kehanette bulunmak üzere Pythia olarak seçilir.

Apollon’un yeryüzündeki sesi olarak, tanrının hizmetinde geçirdiği seneler boyunca Delphi’nin çöküşüne ilk elden tanıklık edecektir.

 

 

Yaşlılığında geçmişe dönerek, sevgisiz bir ailede geçen çocukluğunu, psişik güçlere sahip genç bir bakire olarak Yüksek Rahip İonides tarafından Delphi’de üstleneceği rol için seçilişini, tanrılara karşı ikircikli tavrını ve yaşamının bilicilikle geçen altmış senesini gözden geçirir.

Bu son romanını tamamlayamadan yaşama veda eden Golding, Çatal Dil’de bizi mazlum ama bağımsız ve olağanüstü sahici bir kadın karakterle tanıştırırken, eski Yunan dünyasını da capcanlı bir atmosfere büründürür.

William Golding’in ölümünde taslak halinde bırakılan son romanı, Apollon’un bir rahibesinin hikayesini anlatır.

Sineklerin Tanrısı’nın yazarı William Golding, modern zamanların en etkili yazarlarından birisi olarak kabul edilmektedir. Bir öğretmen olarak kendi deneyiminden ve eğitim alanındaki hizmetinden…

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.