Beyindeki Hayaletler (İnsan Zihninin Gizemlerine Doğru) - V. S. Ramachandran - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Beyindeki Hayaletler (İnsan Zihninin Gizemlerine Doğru) – V. S. Ramachandran

Beyindeki Hayaletler (İnsan Zihninin Gizemlerine Doğru) – V. S. Ramachandran

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2011
Eklenme: Temmuz 27th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 329
Yazar: V. S. Ramachandran

820 Kişi Tarafından Görüldü

Beyindeki Hayaletler (İnsan Zihninin Gizemlerine Doğru) kitabında, 12 adet vaka öyküsü var, Ramachandran bu vakalar üzerinden beyni anlatarak bizi beynimizin gizemleriyle tanıştırıyor.Her vakasını merakla okuyacağınız, her birinden çok şey öğreneceğiniz. O kadar mükemmel ki! Nöropsikoloji’ye, Nöroloji’ye ilgisi olan herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum.

Omzunun üzerinden arkaya bakıp da kökeni hakkında sorular soran, bu kılsız ve çocuksu primatta kesinlikle tuhaf bir şey var. Daha da tuhafı, beynin başka beyinlerin nasıl çalıştığını keşfetmesi değil yalnızca, aynı zamanda kendi varlığıyla ilgili sorular da sormasıdır: Ben kimim? Ölümden sonra ne oluyor? Zihnimin kökeni beynimdeki sinir hücreleri mi? Eğer böyleyse, özgür iradenin amacı ne? İşte nörolojiyi büyüleyici yapan, bu soruların -beyin adeta kendini anlamak için mücadele etmektedir- özgün ve kendini yineleyen niteliğidir.

İki yüzyıldır süren araştırmalara rağmen,

Yüzleri nasıl tanırız?

Niçin ağlarız?

Neden güleriz?

Rüya görürüz?

Veya müzik ve sanattan zevk alırız? gibi insan zihni konusundaki en temel sorulara cevap veremiyoruz.

Çok daha büyük bir soru olan “Bilinç nedir?”in de hâlâ bir yanıtı yok. Ne var ki yeni deneysel yaklaşımlar ve görüntüleme tekniklerinin gelişimiyle birlikte insan beynine dair anlayışımız da yavaş yavaş değişmekte.

Sinirbilimin Sherlock Holmes’u V. S. Ramachandran’ın bu kitabı, birçok nöroloji hastasının gerçek yaşam öykülerinden oluşuyor.

Ramachandran; hayalet uzuvlar, beden imgesi ve benliğin aldatıcı doğasına dair bulgularından bahsettiği bu kitabının her bölümünde okuru şaşırtıyor, ve birbirinden ilginç vakalar üzerinden insan doğası ve zihninin bizden sakladığı bazı yönlerini aydınlatıyor.

Bir önceki yazımız olan Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto başlıklı kitabımızda Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ekitap indir, Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ekitap oku ve Eğitim Bir Kitle İmha Silahı - John Taylor Gatto ücretsiz indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.