Bakirenin Aşığı - Philippa Gregory - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Bakirenin Aşığı – Philippa Gregory

Bakirenin Aşığı – Philippa Gregory

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2012
Eklenme: Ekim 15th, 2016
Dil: Türkçe
Sayfa: 648
Yazar: Philippa Gregory

3.823 Kişi Tarafından Görüldü

Kitap Özeti,

Philippa Gregory Bakirenin Aşığı isimli kitabında Elizabeth, İngiltere’nin yeni kraliçesi olmuştur. Ancak kendisini bekleyen iki büyük tehlike vardır: Fransızlar’ın İskoçya’yı istila etmesi İskoçya Kraliçesi olan Mary’yi tahta geçirme tehditleri ve Elizabeth’in vatan hainliği nedeniyle hüküm giyip zindanda kalmış Robert Dudley’ye olan aşkı. Ancak Dudley zaten evlidir ve kendisini adeta kocasına adamış olan karısı Amy Robert’tan asla vazgeçmeyecektir. Hele görevine yeni atanmış Protestan bir kraliçe için asla! Philippa Gregory Bakirenin Aşığı kitabında Dudley’in karısı Amy kocasından ayrılıp onu özgür bırakmamakta kararlıdır ancak kocasının gözdesi olmayı da başaramaz. Kocasını sarayın sefasından ve zevklerinden uzak tutamaz.

Dudley ile Elizabeth’in evliliğine karşı çıkan başkaları da vardır ama onların sebepleri farklıdır. Elizabeth’in bilge danışmanı William, Elizabeth’in siyasi ilişkiler açısından faydalı olacak biriyle evlenmesi gerektiğini söyler. Ayrıca amcası olan Dudley’den de hiç hoşlanmaz. “Elizabeth” ile evlenmek için ölümü çiğnemen gerek” diye sözler söyler. Philippa Gregory Bakirenin Aşığı kitabında Elizabeth, Dudley ve Amy aşk üçgeninde başka nifaklar da yaşanır. Protestanlar, suikastçiler, diplomatlar, papazlar ve para peşindekiler. Elizabeth adeta iflasın eşiğine gelmiş ülkesinin başına geçtiğinde ülkeyi asla kazanılma şansı olmayan bir savaşa sürükler ve İngiliz parasının da değeri gün geçtikçe yok olur. Ancak bu sırada birisi gizli bir eylem yapar. İşte o andan itibaren Elizabeth, Dudley ve imparatorluk için hiçbir şey planlandığı gibi olmayacaktır.

Kitap Hakkında Bazı Yorumlar Şu Şekilde,

“Gregory, baş karakterlerini çok iyi tanıdığımız bir hikâyeyi alıp sıradışı bir merak, dram ve sürpriz etkisiyle birleştirmiş.”
Sunday Express

“Boleyn Kızım sevmiştim ve Kraliçe’nin Soytarısı ondan da güzel. Bu tür bir tarihi romandan aldığım tat, soğuk-bir-kış-gecesinde-şöminenin-önünde-oturmaktan-aldığım-tat’la aynı. Yalnızca doğuştan bir hikâye anlatıcısının sunabileceği türde bir tat bu. ”
Independent

“Kendini Tudor entrikalarına kaptırmak isteyenler için atmosferik bir hikâye.” –Daily Telegraph
“İnsanı içine çeken, sayfaları hızla çevirten bir kitap; Boleyn Kızı’mn devamı olan bu roman Gregory’nin yaşayan en iyi tarihi kurgu yazarı olduğunu bir kez daha doğruluyor.”
Choice

 

Ayrıca Sitemiz Üzerinden Franz Kafka-Dönüşüm Kitabınada Ulaşabilirsiniz.

pdf e-kitap oku, roman pdf, dünya klasikleri

Bir önceki yazımız olan Deli Kurt - Hüseyin Nihal Atsız başlıklı kitabımızda deli kurt, hüseyin nihal atsız ve tarihi roman hakkında bilgiler verilmektedir.

“Bakirenin Aşığı – Philippa Gregory” için 2 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.