Bak-Ara Y İşaret 2 - Deniz Erten - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Bak-Ara Y İşaret 2  – Deniz Erten

Bak-Ara Y İşaret 2 – Deniz Erten

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2020
Eklenme: Temmuz 19th, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 470
Yazar: Deniz Erten

8.113 Kişi Tarafından Görüldü

Bak-Ara Y İşaret 2, İnsan… İnsan arayış demektir. Yolcu demektir… “Çokluğunu” bulmak için “yokluğunu” arar bu hayat yolculuğunda… Ve o, tüm hayatı boyunca hayallerini dışarıda zannederken karşılaştığı acılarda da aldığı yaralarda da başka bir istikamete değil aslında hakiki kendine, “öz”üne yolculuk ettiğini fark eder bir gün.

Hayallerinin, özlemlerinin ve herkesin peşinde olduğu Kafdağı’nın ardındaki o meşhur “hazine”nin izini sürerken, aslında aşılması gereken tek Kafdağı’nın kendi nefsi olduğunu fark eder.

İşte bu yolda ilerlerken insan, onu bekleyen hazinenin sahibinin, ona kelamıyla, “elçileriyle işaretler bıraktığını görmeye başlar. Ve her şeyin onun için çok önceden büyük bir sevgi ve şefkatle hazırlanmış ve düşünülmüş olduğunu…

Eğer ki inşa ettikleriniz sarsılıyorsa… Eğer ki hayatınızdan vazgeçilmez sandıklarınız uzaklaşıyor, kayıp sandıklarınız artıyorsa… Bilin ki aslınıza Hicret’tesiniz; giden herkes ve her şey, sizin Hazinenin Tek Sahibi Allah’a, kanatlanıp uçmanıza yük olan ağırlıklardır.

Bırakın gitsinler… Rüzgar ve ruh birbirine benzer. Eğer kendinizi Onun nefesine, ruhuna bırakırsanız O size yeni kanatlar verir ve kanatlarınız altındaki rüzgar olur. Çünkü Onun her şeye gücü yeter…

Bedenimde nâr

Ruhumdaysa yâr var

Bana burası yeryüzü diyorlar

Oysaki her yer YÂR-yüzü

Bilmiyorlar…

(Tanıtım Bülteninden)

İlk Baskı Yılı : 2020

Sayfa Sayısı : 470

Kitap ön okumalı olarak yayınlanmış olup;tanıtım amaçlıdır.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.