Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri - Yekta Kopan - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri – Yekta Kopan

Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri – Yekta Kopan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2015
Eklenme: Aralık 1st, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 152
Yazar: Yekta Kopan

236 Kişi Tarafından Görüldü

İlk öykü kitabı olan Fildişi Karası ile çok olumlu tepkiler alan Yekta Kopan, duru, abartısız, akıcı dili, yaşamın içinden seçilmiş, şaşırtıcı ayrıntılarla zenginleştirilmiş konularıyla; hüzün ve duygusallıkla mizah ve ironiyi dengede tutmayı başaran kurgularıyla, Türk edebiyatı içinde kendine özgü yolunu bulmuş görünüyor.

Olayın ön planda tutulduğu öyküleri, titizlikle işlenmiş, fazlalıklardan arındırılmış, çok yönlü, çok boyutlu karakterlerle donatılmış ‘insan olan’ türlü şeyle bezenmiş.

Gerçekçi bir anlatım içinde hayalgücüne de çok yer vermesi, Yekta Kopan’ın öykülerinin öne çıkan özelliklerinden. ‘Yaşam kurgulanmalıdır’ diyor Yekta Kopan ve insanlık durumlarından beslenen öyküler yazıyor

Kitabın ismi, içerisinde yer alan bir öyküden alındığı için “Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri” , yani tüm öyküler aşk üzerine değil. Ancak tüm öykülerdeki ortak duygu melankoli, hüzün olabilir.

Aşk Mutfağında Yalnızlık tarifleri kitabı, 10 farklı içerikten oluşuyor. Platonik aşk, yalnızlık, baba oğul ilişkisi, aile içi roller, kültür farklılıkları, arkadaş ilişkileri, beklentiler, çocukluk anıları gibi birçok farklı konuyu içerisinde barındırıyor.

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.