Arzın Merkezine Seyahat Resimli - Jules Verne - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Arzın Merkezine Seyahat Resimli – Jules Verne

Arzın Merkezine Seyahat Resimli – Jules Verne

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Temmuz 2015
Eklenme: Haziran 11th, 2019
Dil: Türkiye
Sayfa: 345
Yazar: Jules Verne

1.126 Kişi Tarafından Görüldü

Çekingen genç Axel, jeolog ve mineralog amcası Profesör Lidenbrock ve Axel’in âşık olduğu güzel Graüben’in yaşadığı eski Hamburg mahallesindeki küçük evdeki düzen aniden altüst olur.

Çünkü Profesör Lidenbrock eski bir elyazmasında bir kriptogram bulmuştur. XVI. yüzyılın ünlü İzlandalı bilginlerinden Arne Saknussemm bu belgede sönmüş bir yanardağ olan Sneffels’in kraterinin bacasından girerek arzın merkezine kadar gittiğini açıklamaktadır!

Yerinde duramayan Profesör Lidenbrock, Axel’i yanına alarak hemen İzlanda’ya gider. Burada profesörün tam tersine soğukkanlılığını asla yitirmeyen Hans onlara rehberlik eder. Hep birlikte yanardağın gizemli derinliklerine inerler…

Arzın Merkezine Seyahat, Jules Verne’in 1864’te kaleme aldığı bir bilim kurgu romanıdır. Karakterlerin başlarına gelen olağanüstü maceraları tasvir ederken Verne belki de yeteneğinin doruk noktasına ulaşmıştır.

Dayım: – Sen de benimle beraber çalışacaksın Axel!… diye devam etti. Elimde olmayarak: «İyi ki iki kişilik yemek yemişim diye düşündüm.

Dayım, heyecanla: – İlk iş olarak şifrenin anahtarını bulmalıyız, dedi. Bunun güç bir iş olduğunu zannetmiyorum… Hayretle dayıma baktım. Fakat o konuşmasına devam etti:

Bundan kolay bir şey olamaz. Vesikada 132 harf var. Bunun 79’u sessiz, 53’ü sesli harf… Akdeniz memleketlerinin kelimelerindeki sesli-sessiz harf nispeti de böyledir.

Kuzey ülkelerinin lisanları ise sessiz harf bakımından daha zengindir. Sonuç olarak elimizdeki vesikanın Akdeniz memleketlerinden birinin lisaniyle yazıldığını söyleyebiliriz.

Bu düşünce zinciri tamamıyla mantıklıydı. Dayım, konuşmama fırsat vermeden monoloğuna devam etti:

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.