Tatlı Perşembe - John Steinbeck - PDF E-Kitap Oku, İndir
Tatlı Perşembe – John Steinbeck

Tatlı Perşembe – John Steinbeck

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Eylül 2013
Eklenme: Ekim 24th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 263
Yazar: John Steinbeck

115 Kişi Tarafından Görüldü

“Bir insan kapana kısılmışsa ve seçme şansı yoksa, kapanın içini dekore etmeye girişir.”
Evlerin arasındaki boş bir arsaya atılmış eski bir buhar kazanını eve dönüştürerek hayata tek başına tutunmaya çalışan Suzy ile Dünya Savaşı’nın bitiminde askerden döndükten sonra bilim adamı olmak için uğraşan Doc’un yolları Sardalye Sokağı’nda kesişir.

Balıkçıları, serserileri, göçmenleri, sevimli dolandırıcıları ve sıra dışı polisiyle sahici hayatın samimi bir resmi olan bu sokakta ilişkiler de tutkuyla yaşanır.

Konumları birbirinden farklı bu insanların arzuları, duyarlılıkları, birlikte sevgi ve dayanışma ruhuyla var olma çabalarına, “Berbat Çarşamba” ile “Bekleme Günü Cuma” arasında, kırılgan bir aşkın etkileyici öyküsü eklenir.

Neredeyse her eseri başyapıt sayılan ve dünya edebiyatına katkılarından dolayı 1962 yılında Nobel Edebiyat Ödülü ile onurlandırılan John Steinbeck’in Tatlı Perşembe’de incelikli anlatımıyla yansıttığı Sardalye Sokağı, roman sanatının ve dünya edebiyatının en özel kahramanlarından biridir.

Bir önceki yazımız olan Üç Kız Kardeş - Anton Çehov başlıklı kitabımızda Üç Kız Kardeş Anton Çehov, Üç Kız Kardeş Anton Çehov epub indir ve Üç Kız Kardeş Anton Çehov pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.