araba kiralama Tanrıların Tohumu - Herbert George Wells - PDF E-Kitap Oku, İndir
Tanrıların Tohumu – Herbert George Wells

Tanrıların Tohumu – Herbert George Wells

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Şubat 8th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 272
Yazar: Herbert George Wells

5.049 Kişi Tarafından Görüldü

Dünyalar Savaşı, Görünmez Adam, Dr. Moreau’nun Adası ve Zaman Makinesi eserleriyle bildiğimiz, edebiyatın hemen hemen her alanında birçok eser vermiş. 

Herbert George Wells’in bir başka kitabı, Tanrıların Tohumu, İthaki Yayınları’nın Bilimkurgu Klasikleri dizisi kapsamında okurlarla buluştu.

Bilim kurgu havuzun da bize akıl almaz serüvenler yaşatan usta yazara bir kez daha kendimizi emanet edip onun önderliğinde maceradan maceraya koşacağız.

“Eğer Wells olmasaydı, çağdaş bilimkurgu da olmazdı.”

– Kingsley Amis

“Geleceğin, insanların hayal ettiği gibi parlak olmayacağını öngören Wells’i okumak, yaptığım en iyi keşiflerden biriydi.”

– George Orwell

H. G. Wells, bilimkurgunun atası, türe adını altın harflerle yazdırmış en büyük yazarlardan. Zaman Makinesi, Görünmez Adam, Doktor Moreau’nun Adası ve Dünyalar Savaşı gibi eserleri ve düşünceleriyle âdeta zamanın ötesinden gelen bir yazar olan Wells, Tanrıların Tohumu’nda ters giden bilimsel gelişmelerin, kırılgan bir ırk olan insanlığı nasıl yıkıma sürükleyeceğini anlatıyor.

Sevimsiz oldukları söylenebilecek iki biliminsanı Profesör Redwood ve Bay Bensington gözden uzakta çalışmalarını sürdürüyorlardı. Bu sırada keşfettikleri Herakleophorbia, namı diğer Devtohumu ile insan evrimindeki en büyük gelişmenin altına imza attılar. Bu tohum sayesinde daha zeki, daha güçlü süper insanlar geliştirilebilecekti.

Ancak göz ardı ettikleri bir şey vardı: Bilim, insanlığa boyun eğmeyecekti. Bu icat sayesinde insanlar ve hayvanlar kontrolün ötesinde büyüyecek, bu besini tüketen devler ile normal toplum arasına sınırlar çekilecek ve bu farklılığın getirdiği kaos, insanlığı yavaş yavaş ele geçirecekti.

Wells’in 1904 yılında, yani genetiği değiştirilmiş besinlerin tüketilmeye başlamasından uzun yıllar önce yazdığı Tanrıların Tohumu, bilimkurgunun günümüz biliminin dahi kafa yorduğu konulara değinen gizli hazinelerinden biri.

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 272

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Bir önceki yazımız olan Metastaz - Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu başlıklı kitabımızda Metastaz Barış Terkoğlu Barış Pehlivan epub indir, Metastaz Barış Terkoğlu Barış Pehlivan Özeti ve Metastaz Barış Terkoğlu Barış Pehlivan pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.