Süreya Kuaför Salonu - Şebnem Burcuoğlu - PDF E-Kitap Oku, İndir
Süreya Kuaför Salonu – Şebnem Burcuoğlu

Süreya Kuaför Salonu – Şebnem Burcuoğlu

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Eylül 5th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 333
Yazar: Şebnem Burcuoğlu

5.634 Kişi Tarafından Görüldü

Okurlar kitabı okudukça:  kendilerinin o eski mahalle hayatlarını,esnafları ve arkadaşlıklarının anlatıldığı ve hasretle o günlerin hatırlandığı okunması gereken güzel bir kitap.

Onlarınki mahalle aşkıydı, bilmeyen yoktu. Cemal ve Süreyya’nın hikâyesi, bizim alt sokaktakSüreya Kuaför Salonu – Şebnem Burcuoğlui Arma Pastanesi’nde, tezgâh ta son kalan acıbadem kurabiyesini paylaştıkları gün başladı. Önce Cemal, biz centilmen adamız evelallah havalarında Süreyya’ya ikram etti kurabiyeyi. Süreyya ise, utangaç bir bakışla gözlerini yere indirerek kurabiyeyi tezgâhtan aldı ve tam ortadan ikiye böldü. Biliyorum, çünkü ben de oradaydım. Hayır, pastane nin içinde değil, dışında, diğerleri kadrosunda. Hani hayatta bir kahramanlar vardır, bir de diğerleri ya, aynen o hesap.

Süreya Kuaför Salonu Kitabı tanıtım amaçlıdır.

Kocan Kadar Konuş’un yazarı Şebnem Burcuoğlu’ndan sımsıcak bir mahalle  hikâyesi!

İsmi bir zamanlar Tatavla olan, Kurtuluş semtine hoş geldiniz. Büyük mağazaların sıralandığı Rumeli Caddesi’yle, fanfirikli Nişantaşı kafelerinin hemen üstünde yer alan Kurtuluş’ta, bir liracı, çiğ köfteci, turşucu, yufkacı, yorgancı, overlokçu, son ütücü, kısaca ne ararsanız vardır. Ramazan’da pide, Noel’de kurabiye, Paskalya’da çörek pişer burada. Bu semtin sayısız hikâyesi içinde en kalplere dokunanı ise Cemal, Süreyya ve Feza’nınkidir.

 

Bir önceki yazımız olan Nar Ağacı - Nazan Bekiroğlu başlıklı kitabımızda Nar Ağacı epub indir, Nar Ağacı epub oku ve Nar Ağacı Nazan Bekiroğlu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.