Savaşçı - Doğan Cüceloğlu - PDF E-Kitap Oku, İndir
Savaşçı – Doğan Cüceloğlu

Savaşçı – Doğan Cüceloğlu

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2016
Eklenme: Ekim 23rd, 2016
Dil: Türkçe
Sayfa: 400
Yazar: Doğan Cüceloğlu

12.584 Kişi Tarafından Görüldü

Anlamlı ve Coşkulu bir Yaşam İçin Savaşçı

Savaşçı kitabına göre, dünyanın en zor savaşını vermek, Cummings’in de belirttiği gibi gece ve gündüzde kendin gibi kalabilmektir. Arif Bey akıp giden hayat içinde, farklı hislerin keşfetmeye başlar. Kendini ilk defa bu kadar yoğun fark eden Arif Bey bu anlamda uzun zamanlar düşünür. Uzun zaman boyunca düşündükten sonra, kendisini fark eder. Bundan sona yapılması gereken harekete geçmektir. Ancak bunun için de bir hazırlık gerekir. Arif Bey asıl özgür yaşamın, özgün yaşamak için verilen bir çaba olduğu sonucuna varır. Kendini keşfetmeye çalışan insan bu anlamda öncelikle iç dünyasında başlar. Arif Bey de bunu yapar. İç sorguları ile bitmek bilmeyen bir mesai yapar. Arif Bey, özgün bir yaşamı olması için, diğer insanlardan bağımsız olarak, onları düşünmeden karar vermesi gerektiğini düşünür. Hiç kimse için hislerini gizlememesi gerektiğini anlayan Arif Bey, nasıl hissediyorsa öyle yaşamayı ve öyle görünme yolunu tercih eder. Kendi içsel sürecinde sürekli ilerleme kaydeden Arif Bey kendisine sürekli sorular yönelterek bu gelişime sürekli olarak hız kazandırır. Sürekli gelişen Arif Bey, bu sorguya başlamadan önceki psikolojisi ile sonraki hali arasındaki değişimi de fark eder. Yaşam boyunca sürekli sorgu yapan ve bu sebeple değişen ve gelişen Arif Bey içsel yolculuğunda sürekli yeni keşifler yapar.

Kitap Hakkında

Kitap, Arif Bey’in kendine sorduğu sorularla başlar. Bu sorular zaman içinde yazarla paylaşılır. Kişisel gelişim süreci net olarak açıklanır.

 

D&R Yorumları Şu Şekilde,

“Not alarak tekrar tekrar okuma gereği duyduğum ender kitaplardan biri. Geç okuduğum için çok pişmanım. Yüreğine, eline sağlık Hocam. İyi ki yazmışsınız, bize de sizi ve kendimizi tanıma fırsatı vermiş oldunuz.
Çok teşekkürler….”

“Okuyanın hayatta her zaman bir adım önde olacağına  inandığım bir kitap. İnsanların olumsuz davranışlarının nerelerden kaynaklandığını anladığınızda onlara kızmadan anlayarak bakabiliyorsunuz. Bence bu en büyük bilgeliktir. Doğan Beyin Carlos Castaneda’nın kitaplarından da alıntılar yapıp bizi Don Juan ile tanıştırması benim için büyük mutluluktu. Teşekkürler…”

“Mış gibi yaşamak kitabın içinde beni en çok etkileyen yerlerinden bir tanesi hayatıma artık farklı pencerelerden bakabiliyorum.”

Ayrıca Pdfkitap.net Üzerinden Kukla – Ahmet Ümit Kitabına da Ulaşabilirsiniz.

pdf psikoloji kitap, pdf gelişim kitabı indir

 

Bir önceki yazımız olan Güneş Ülkesi - Tommaso Campanella başlıklı kitabımızda devlet kitapları, Güneş Ülkesi ve işgence kitapları hakkında bilgiler verilmektedir.

“Savaşçı – Doğan Cüceloğlu” için 4 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.