Nil’e Hayat Dersleri - Nil Karaibrahimgil - PDF E-Kitap Oku, İndir
Nil’e Hayat Dersleri – Nil Karaibrahimgil

Nil’e Hayat Dersleri – Nil Karaibrahimgil

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Mart 2018
Eklenme: Eylül 7th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 278
Yazar: Nil Karaibrahimgil

3.945 Kişi Tarafından Görüldü

“Hayat bu, bazen olur. Durur. Düşer. Yuvarlanır. Tepetaklak olur. Ayaklarını havada, başını yerde, kollarını düğüm bulursun. Bazı şeyler noktalanır. Böyle zamanlarda, sana söylediğim o içindeki ateşi yakacaksın. Başına oturacaksın, bağdaş kuracaksın. Ellerini ateşine tutup ısınacaksın biraz. Hikâyeni dinlemek isteyecek, içindeki tüm canlılar; kuşların, kurtların, böceklerin. Onlara taaa en baştan anlatacaksın. Böylece sen de hatırlamış olacaksın. Nereden geldin, nereye gidiyordun. En çok nelere gülüyordun. Dinleyince hatırlayıp, hemen atları hazırlayın sabah erkenden yola çıkıyoruz diyeceksin. Kovboy filmlerindeki gibi. Müziğin başlayacak. Hah, diyeceksin işte şimdi oldu. Kalbinin ritmiyle yola koyulacaksın tekrar. Anlayamayacaklar içlerindeki ateşi unutanlar. Anlam veremeyecekler hikâyelerini çabucak unutanlar. Hatta kızacaklar bile sana, gülmeyi kolayca bırakanlar. Sen ellerinde ateşinin sıcaklığı, kulaklarında kalbinin müziği, altında atın, hikâyenin devamına doğru yol alacaksın. Hayat unutturamamış olacak sana seni. Hazinenin yerini. Hazinen bugün, hazinen şimdi, hazinen sahip olduğun tek hayat.”
(Hikâyenin Peşini Bırakma, s. 13)

Nil’e Hayat Dersleri tanıtım amacıyla yayınlanmıştır.

“her zaman bugünün kavgasını yap” bölümü ve oğlu için yazdıkları var ki çok kıymetli. hayata bakış açısını samimi bir dille anlatmış sizde yapın tadına bakın diyor.

Modern zaman filozofu bir kadın. “Daha iyi nasıl yaşanır” diyen bir hayat sanatçısı. “Tek taşımı kendim aldım” diyen bir neo-feminist. Nil Karaibrahimgil sadece günümüzün en sevilen pop müzik sanatçılarından biri değil, tam 14 yıldır her pazartesi Hürriyet-Kelebek’teki köşesiyle hayatımıza yeni pencereler açan, kitaplarının satışı yüz binleri bulan bir yazar aynı zamanda… Nil’e Hayat Dersleri onun üçüncü kitabı. Tekrar tekrar okumak, sevdiğiniz herkesle paylaşmak isteyeceğiniz bir hayat bilgisi kaynağı.

Bir önceki yazımız olan Atatürk'ü Biz Öldürdük - İsmet Orhan başlıklı kitabımızda Atatürk'ü Biz Öldürdük epub indir, Atatürk'ü Biz Öldürdük epub oku ve Atatürk'ü Biz Öldürdük İsmet Orhan hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.