araba kiralama Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler - Sinan Canan - PDF E-Kitap Oku, İndir
Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler – Sinan Canan

Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler – Sinan Canan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Nisan 2015
Eklenme: Nisan 13th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 296
Yazar: Sinan Canan

197 Kişi Tarafından Görüldü

Kimsenin Bilemeyeceği şeylar Kitabında;

•Tam olarak kaç tane tabiat kanunu var?

•Evrim hakkında neden yanılıyoruz?

•Kaos teorisi nedir?

•Lost’ta veya Matrix’te yaşıyor olabilir miyiz?

•Birbirimizi neden tam olarak anlayamıyoruz?

•Bilinç dışı eylemlerim, bilinçli eylemlerimden katbekat fazlaysa acaba ben, kendim miyim?

•Cinsellik neden sürekli satıyor ve satacak?

•Aşk bize neler yapıyor?

“İnsan beyni; 1,4 kg ağırlığında, su, yağ, protein, şeker ve tuzdan oluşan bir jöledir.” diyen yazar, bu jöleye korkusuzca balıklama dalıyor! Velhasıl… Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler, bilmek isteyeceğiniz şeylerle dolu bir kitap.(Murat Menteş)

Sokakta yürüyorsunuz ve yanınıza elinde mikrofonu, yanında kameramanı ile televizyoncu olduğu belli bir bayan yaklaşıyor, önce affınızı istirham ediyor ve ardından soruyor size: “Endoplazmik retikulum hakkında ne düşünüyorsunuz?” Sonra da mikrofonu o eşsiz görüşleri ortaya serecek olan ağzınıza doğru uzatıyor.

Şimdi ne olacak? Eğer lisede biyoloji dersi görmüşseniz biraz şanslısınız; “İyi bir şeydir, hücrede bulunur, böyle kargacık burgacık şekillidir … ” filan diye bir şeyler söyleyebilirsiniz. Peki, ya anlamını hiç bilmiyorsanız? Hayatınızda ilk defa duyduğunuz bir terim hakkında görüş bildirebilir misiniz?

Anlam bulutları

“Zihnimiz kelimelerden kuruludur” desek abartmış olmayız. Kelimeler ve kullandığımız lisan, düşünce biçimimizi dahi yönlendirir ve tüm hayatımıza yön verme konusunda tartışılmaz bir paya sahiptir.

Zira düşünce kalıplarımız, hatta zaman ve mekan algılamamız bile kullandığımız lisanın dilbilgisi, söz kurulumu ve ses kurallarıyla çok yakından ilişkilidir. Sadece kişisel tecrübelerimizin şekillenmesinde değil, toplumumuzun kültürel altyapısının bize yansıması konusunda da dil ve sözlü iletişim, vazgeçilemez bir öneme sahiptir.

Popüler bilimsel bir kitap, nadiren bu kadar güzel, edebî ve masalsı bir dille yazılır. Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler, bu kadar yumuşak bir dille yazılıp hem okuyanın kendisini dönüştürmesine hem beynin çalışma biçimini anlamasına hem de evrendeki ahengi öğrenmesine katkıda bulunan nadir kitaplardan…

Bir önceki yazımız olan İhaneti Gördüm - Erdal Sarızeybek başlıklı kitabımızda İhaneti Gördüm Erdal Sarızeybek, İhaneti Gördüm Erdal Sarızeybek epub indir ve İhaneti Gördüm Erdal Sarızeybek epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.