Kafası Değişikler Atlası - Zeynep Sevde, Fatih Dikmen - PDF E-Kitap Oku, İndir
Kafası Değişikler Atlası – Zeynep Sevde, Fatih Dikmen

Kafası Değişikler Atlası – Zeynep Sevde, Fatih Dikmen

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ocak 2018
Eklenme: Eylül 9th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 112
Yazar: Zeynep Sevde, Fatih Dikmen

763 Kişi Tarafından Görüldü

Cezeri, bundan 850 yıl önce su döküp havlu uzatan robotları nasıl yaptı? Beethoven sağır olmasına rağmen nasıl senfoniler yazdı? Heysem, bilim adamı olabilmek için niye deli numarası yaptı? Okuldan nefret eden Marconi nasıl Nobel Ödülü aldı? Galileo niye ev hapsine mahkum edildi? Günde üç öğün yemek yemeyi, kristal bardakları ve gitarı icat eden Iraklı dâhi kimdi? Hesap makinesini ilk kim buldu? Mikroskobu icat eden ilkokul mezunu kumaşçı kimdi? İcatlarının çalınmasını engellemek için notlarını tersten yazan mucit kimdi? Hypatia yaklaşık 1600 yıl önce dünyaya matematiği nasıl sevdirdi?

Kitap tanıtım Amaçlıdır,

Bîrûnî, Marx, Shakespeare, İbn Battuta, Lubna, Matrakçı Nasuh, Tesla, Pîrî Reis, Marie Curie, Mimar Sinan, Freud, Konfüçyüs, İbn Haldun, Platon, Arşimet gibi tarih boyu dünyanın farklı yerlerinde yaşamış ve hayatımızda iz bırakmış, kafası değişik çalışan 52 isim, onlarca icat, yüzlerce eser ve pek çok ilginç hikâye bu atlasta…

Bir önceki yazımız olan İpek Sabahlık-Bir Suat Derviş Romanı - Osman Balcıgil başlıklı kitabımızda İpek Sabahlık-Bir Suat Derviş Romanı epub indir, İpek Sabahlık-Bir Suat Derviş Romanı epub oku ve İpek Sabahlık-Bir Suat Derviş Romanı Osman Balcıgil özeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.