Gerçeklik Göründüğü Gibi Değildir - Carlo Rovelli - PDF E-Kitap Oku, İndir
Gerçeklik Göründüğü Gibi Değildir – Carlo Rovelli

Gerçeklik Göründüğü Gibi Değildir – Carlo Rovelli

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Eylül 2018
Eklenme: Eylül 30th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 272
Yazar: Carlo Rovelli

5.619 Kişi Tarafından Görüldü

 

 

“Dünya sınırsız ve rengârenktir; gidip onu görmek isteriz. Gizemi ve güzelliği çevremizi sarar, tepelerin ardında da daha keşfedilmemiş yerler vardır. Bilmediklerimizin derin uçurumunun üzerinde asılı durumdayken, çevremizi kuşatan bu belirsizlik ve kararsızlık yaşamı anlamsız kılmaz, tersine değerini artırır.”

Kitap Tanıtım Amaçlıdır.Gerçeklik Göründüğü Gibi Değildir – Carlo Rovelli

Fizik Üzerine Yedi Kısa Ders’te, fizikle haşır neşir olmayan okura modern fizik yasalarını anlaşılır bir temel çerçevede sunan Rovelli,Gerçeklik Göründüğü Gibi Değildir’de aynı akıcı ve keyifli anlatımıyla “Nesnelerin doğası nedir? Ne tür dinamikleri vardır?“ sorularının izini sürüyor. İnsanoğlunun evrene yönelik keşif serüvenini anlatan dünyaca ünlü fizikçi, temel fiziğin öne çıkan fikir ve sorunlarının Antik Yunan’dan günümüze geçirdiği değişim sürecini, 20. yüzyıl fiziğinin büyük buluşlarını ve kuantum kütle çekimine yönelik araştırmalarda ortaya çıkmakta olan dünya imgesini mercek altına alıyor.

Gerçeklik Göründüğü Gibi Değildir, yazarının evrenin gizemlerine ve bilime duyduğu tutkuyu her satırda duyumsattığı, dahası okuru da bu heyecanlı keşif yolculuğuna ortak ettiği olağanüstü bir çalışma.

Bir önceki yazımız olan Freya - Ulaş Cömert başlıklı kitabımızda Freya Ulaş Cömert, Freya Ulaş Cömert epub indir ve Freya Ulaş Cömert epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.