Ethan Frome – Edith Wharton

Ethan Frome – Edith Wharton

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 9 Şubat 2017
Eklenme: Ocak 19th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 119
Yazar: Edith Wharton

153 Kişi Tarafından Görüldü

Bembeyaz karlarla kaplı uçsuz bucaksız tarlaların ortasında geçen hüzünlü bir aşk hikayesi bu. Ethan Frome hayali bir kasabada, Starkfield’de yaşar. Kasabaya iş için gelen bir mühendis, bu aksayarak yürüyen sessiz adamı merak eder.

Ona göre Ethan, bir insan enkazıdır ve Starkfield’in en çarpıcı sakinidir. Ancak hiç kimse onun hakkında konuşmak istemez, kaçamak cevapları Frome’un geçmişte büyük bir acıyla yüz yüze geldiğini sezdirir… Ethan Frome, Edith Wharton’ın diğer romanlarından farklıdır.

Karakterler elit üst sınıflardan değildir, ama sorunları aynıdır: Görevlerini yerine getirmek ile yüreklerinin sesini dinlemek arasında gidip gelirler. Yazar New England’ın çok iyi bildiği kışını ve taşrada yaşayanların umutsuzluğunu yürek burkan bir metinle bize aktarır.

New York Times’ın yazdığı gibi “zorlu, hiç akıldan çıkmayacak” bir romanla karşı karşıyayız.

Yazarın Biyografisi

Adı:Edith WhartonUnvan:Abd’li Yazar ve Moda TasarımcısıDoğum:New York, 24 Ocak 1862Ölüm:Saint-Brice-sous-Forêt , Fransa, 11 Ağustos 1937En fazla tanınan eseri “Masumiyet Çağı” (The Age of Innocence, 1920) adlı romanıdır, ve 1921 yılında Pulitzer Ödülünü kazanmıştır.

I. Dünya Savaşı esnasında Paris’te Kızıl Haç örgütü için yaptığı yardım çalışmalarından ötürü, Fransız Légion d’honneur nişanıyla ödüllendirilmiştir.

Paris’de iken Amerikalı ünlü gazeteci William Morton Fullerton büyük bir aşk yaşamıştır.

Aralarında Henry James, F Scott Fitzgerald, Jean Cocteau, Ernest Hemingway ve Theodore Roosevelt’in bulunduğu, çağının önemli ve etkili entellektüelleriyle olan arkadaşlığı da ayrıca dikkat çekicidir.

Bir önceki yazımız olan Yaşamımdan Şiir ve Hakikat - Johann Wolfgang Von Goethe başlıklı kitabımızda Yaşamımdan Şiir ve Hakikat, Yaşamımdan Şiir ve Hakikat epub indir ve Yaşamımdan Şiir ve Hakikat epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.