Eroinle Dans (Alevden Küle) - Canan Tan - PDF E-Kitap Oku, İndir
Eroinle Dans (Alevden Küle) – Canan Tan

Eroinle Dans (Alevden Küle) – Canan Tan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Ekim 2015
Eklenme: Eylül 20th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 400
Yazar: Canan Tan

201 Kişi Tarafından Görüldü

Piraye romanının yazarından hüzünlü ve bir o kadar da düşündürücü bir kitap “Çok şaşıracaksın ama… Sana olan tutsaklığım buraya kadar Eroin! Vedalaşmamızın zamanı geldi.
Her şey ne güzel başlamıştı oysa… Yepyeni ufuklar açmıştın önüme. Bulutların üzerine çıkarıp özgür bırakmıştın beni.
Bambaşka bir özgürlüktü bu; çevremdekilerden farklı kılan, sıkı sıkıya bağlanmaya değer, çekici, vazgeçilmesi güç bir büyü… Asıl tutulduğum da buydu galiba.

Eros, dedim sana! Aşk tanrım oldun benim. Mutluydum kollarında… Beni dansa kaldırdığında, geri çeviremedim; tam tersine havalara uçtum sevincimden… Ayaklarımızın uyumu harikaydı. Bana bırakmıştın kendini, istediğim gibi yönetebiliyordum seni. Hep böyle sürecek sandım…”

“…Tüm sorumluluğu sana yüklemek haksızlık olur.
Nereye sürüklendiğim belliydi, gene de koştum peşinden. Canımdaki canı çekip alman da ders olmadı bana. Senden kaçarken, sana sığındım.

Yaptığımızın ölüm dansı olduğunu bile bile, kollarındaki sarhoşluğumu sürdürdüğüm için, ben de en az senin kadar suçlu değil miyim?

Ama bitti artık… Ölüm dansı tek kişiliktir! Bundan sonrasında bana eşlik edemeyeceksin. Ölümüm senin elinden olmayacak Eroin!

Bu zevki tattırmayacağım sana…” Eroinle ölümüne dans!
Bitti, deseniz de bir yerlerde sürüyor hâlâ.
Değişen, yalnızca dans edenler…

Bir önceki yazımız olan Üvercinka - Cemal Süreya başlıklı kitabımızda Üvercinka Cemal Süreya, Üvercinka Cemal Süreya epub indir ve Üvercinka Cemal Süreya epub oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.