Astroloji Dersleri - Barış İlhan - PDF E-Kitap Oku, İndir
Astroloji Dersleri – Barış İlhan

Astroloji Dersleri – Barış İlhan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2004
Eklenme: Şubat 9th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 392
Yazar: Barış İlhan

35 Kişi Tarafından Görüldü

İlhan Astroloji Enstitüsü 1997’de astrolog Barış İlhan tarafından kurulmuştur.  Türkiye’de dünya standartlarında astroloji eğitimi vermek üzere 22 yıldır faaliyet göstermektedir.

Eğitim sistemimiz öğrencileri nitelikli birer astrolog olarak yetiştirecek şekilde tasarlanmıştır. Astroloji eğitimi diğer üniversite eğitimlerinden farklı olmadığı ve konu derinleştikçe dallanıp budaklandığı için öğrencilerin okumak ve çalışmak için yeterli zamanı ve enerjiyi ayırmalarını bekliyoruz.

Eğitim sistemimiz öğrencileri astrolojinin tarihi, çeşitli teknikleri, astrologlar için astronomi gibi astroloji deyince aklınıza gelebilecek her konuyu daha derin araştırmaya ve ihtisaslaşmaya yöneltecek niteliktedir.

Okulda iki tür eğitim vardır: GRUP DERSLERİ ve POSTA ile EĞİTİM

Modern astroloji 4000 yıldan uzun süredir sürekli gözden geçirilen ve güncellenen gözlemler üzerine oturtulmuştur. Günümüzde uygulanan tıp nasıl eski tıp değilse, günümüz astrolojisi de eski Mezopotamya veya Rönesans astrolojisi değildir.

Astrolojiye psikoloji, jeoloji ve ekoloji gibi diğer birçok daldan eklemeler yapılmıştır.

Astrolojinin pozitif bilimlerden ayrıldığı nokta, her şeyin birbiriyle etkileştiğini, bağlantılı olduğunu varsayan bütüncül bir mantık kullanmasıdır. Fen bilimi doğayı kontrol etme arayışındayken, astroloji doğa ile uyumu arar.

Astroloji Dersleri kitabı özellikle astrolojiye kendini tanıma ve yaşamı anlama amacıyla yaklaşan kişiler için bu konuda model teşkil edecek biçimde hazırlanmıştır.

Bu bakış açısıyla doğum haritasını kullanarak falcılığa kaçmadan kişiye nasıl yol gösterilebileceği konusunda bu konuyla ilgilenen kişilere ışık tutmak amacındadır.

Yazarın Teşekkür Metni

Astroloj i eğitimi vermeye 1 997 yılında başladım. O günden bu yana ders almaya çok sayıda insan geldi. Bir kısmı geldi geçti, ama çoğu ile hala birlikteyiz.

Öğrenci-öğretmen ilişkimiz giderek hayat yolunda yoldaşlığa ve dostluğa dönüştü. Büyüme sürecini birlikte yaşarken paylaştığımız şeylere şimdi de emeğimiz eklendi. İşte elinizde tuttuğunuz kitap bu arkadaşların ve öğrencilerin katkısıyla hazırlandı.

Hepsi bir ucundan tuttu, kah benim ders notlarımı ve seminerlerimi derlediler, kah diğer kitaplardan çeviriler yaptılar. Sonra hepsi bu çalışmalarını Ayşem Aksoy’a gönderdiler. O da kendi hazırladığı bölümlerin yanısıra kitabın tümünü derledi. Ben de kitap bittikten sonra hepsini okuyup düzelttim.

Kitabın isim annesi Dora Yılmaz. “Astroloji Dersleri” Türkçe’ye çevrilmiş ve çevrilmemiş çok sayıda kitaptan bölümlerden, benim seminer ve ders notlarımdan oluşuyor. Özellikle burçlar, gezegenler, evler, gezegenler burçlarda ve evlerde bölümlerinde benim birikim lerim ağırlık kazanıyor.

Kitabın başından sonuna Ayşem Aksoy’a en büyük desteği Meltem Ersoy verdi. Bir yandan anne olmak ve bebeğini büyütmekle meşgul olduğu için emeği bize büyük anlam ifade ediyor.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.