Anayurt Oteli - Yusuf Atılgan - PDF E-Kitap Oku, İndir
Anayurt Oteli – Yusuf Atılgan

Anayurt Oteli – Yusuf Atılgan

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 1974
Eklenme: Aralık 6th, 2018
Dil: Türkce
Sayfa: 173
Yazar: Yusuf Atılgan

67 Kişi Tarafından Görüldü

Bir oteli yönetmekle bir kurumu, geniş bir işletmeyi, bir ülkeyi yönetmek aynı şeydi aslında. İnsan kendini, olanaklarını tanımaya, gerçek sorumluluğun ne olduğunu anlamaya başlayınca bocalıyordu, dayanamıyordu. Ülkeleri yönetenler iyi ki bilmiyorlardı bunu; yoksa bir otel yöneticisinin yapabileceğinden çok daha büyük hasarlar yaparlardı yeryüzünde. Defteri kapadı. Ne gereği vardı artık bunları yazmanın ya da birkaç satır yazıp bırakmanın?

Çağdaş edebiyatımızın en ünlü kişilerinden Zebercet, yaşamını günlük yaşamın gerektirdiği en basit işlevlere odaklamış biri. Görünüşüyle son derece gerçek, basit ve sıradan. Ama içimizde bıraktığı etki öyle mi? Yusuf Atılgan’ın unutulmaz romanı Anayurt Oteli, bir memleket portresi, bir mizaç izahı. Yayımlandığı ilk günden bu yana başucumuzda. Okura düşen de onu daha yakından tanımak.

Bir önceki yazımız olan Bu Diyar Baştan Başa - Yaşar Kemal başlıklı kitabımızda Bu Diyar Baştan Başa Yaşar Kemal epub indir, Bu Diyar Baştan Başa Yaşar Kemal epub oku ve Bu Diyar Baştan Başa Yaşar Kemal oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.