50 Soruda Yapay Zeka - Cem Say - PDF E-Kitap Oku, İndir
50 Soruda Yapay Zeka – Cem Say

50 Soruda Yapay Zeka – Cem Say

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2018
Eklenme: Kasım 5th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 188
Yazar: Cem Say

989 Kişi Tarafından Görüldü

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Cem Say, bu kitapta yapay zekâ kavramını her yönüyle ve herkesin ilgisini çekebilecek biçimde anlatıyor. Yapay zekâ sistemlerinin dayandığı matematiksel altyapıyı, gelişim serüvenini, insan beyni dediğimiz doğan bilgisayarın çalışması hakkında verdiği ipuçlarını, güncel uygulamalarının nasıl çalıştığını ve nerelerde tıkandığını, yarattığı felsefi tartışmaları, bilinç ve özgür iradeyle ilgisini ve insanlığa olumlu/olumsuz etkilerini keyifli bir dille işliyor. Yazarın yüzyıllar öncesinden başlayıp son teknolojik gelişmelere varan bir çerçeve kurarken yanıtını aradığı kimi sorular şöyle:

50 Soruda Yapay Zeka Kitabı tanıtım Amaçlıdır.

İnsanların yapıp makinelerin yapamayacağı şeyler var mı? Düşünen bir makine yapılabilir mi? Sadece sıfır ve 1 her şeye yeter mi? Gödel neden öldü? Turing kimdir? Doğanın, yaşamın, insanların programlama dili nedir? Hesaplama karmaşıklığı nedir? AlphaGo dünya go şampiyonunu nasıl yendi? Turing testi nedir? Bilgisayar insan dillerini nasıl anlar? Derin öğrenme nedir? Robotlar buluş, sanat, avukatlık, askerlik, doktorluk vs. yapabilir mi? Âşık olabilir mi? Bilgisayarlar bizi bizden iyi tanıyabilir mi? Yapay zekâ dünyayı ele geçirip hepimizi yok edecek mi?

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 188

Dil : Türkçe

Bir önceki yazımız olan Araf - Gerçek ile düş arasında - Enes Çolak başlıklı kitabımızda Araf - Gerçek ile düş arasında, Araf - Gerçek ile düş arasında pdf indir ve Araf - Gerçek ile düş arasında pdf oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.