Zoya - Danielle Steel - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Zoya – Danielle Steel

Zoya – Danielle Steel

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Eklenme: Haziran 29th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 432
Yazar: Danielle Steel

669 Kişi Tarafından Görüldü

St. Petersburg: Romanovlar’ın şaşalı hayatı Ekim Devrimi’nin vahşeti içinde birdenbire sona erer. Kontes ‘Zoya’ Ossupov’un gelecekle ilgili hayalleri bir gecede yıkılmıştır.

Paris: Büyük Savaş’ın gölgesi altında Paris’e sığınan Rus soyluları, sefaletle mücadele etmektedir. Paris’e yoksulluk içinde gelen ‘Zoya’, burada kendine yepyeni bir hayat kurar. New York’a gitmek için yola çıktığında ise geleceğe umutla bakmaktadır.

New York: 1920’lerin eğlenceli dünyası, Büyük Bunalım’la yerle bir olmak üzeredir.

Zoya, St Petersburg’dan başlayıp New York’a kadar uzanan bu çalkantılı hayattan zaferle çıkmasını bilecek midir?

Özet

Troyka yoldan hızla geçerken köylüler koşarak kaçtı ve Fyodor kızağı çeken atlara bağırdı. Fyodor, çocukken dedesi için çalışmıştı ve onun babası da daha önce ailenin hizmetindeydi. Fyodor sadece Zoya’nın hatırı için kızın babasının öfkesini ve annesinin sessizce ve nazik bir şekilde göstereceği hoşnutsuzluğu göze alabilirdi.

Ayrıca Zoya ona, bunu kimsenin bilmeyeceğine dair söz vermişti ve zaten Fyodor onu daha önce de belki bin kez oraya götürmüştü.

Karısı bir yıl önce tifodan ölmüş ve çocukları da olmadığından bu, Fyodor için korkunç bir kayıp olmuştu. Artık tek ailesi vardı ve o da yanında çalıştığı aileydi.

Kazak muhafız onları kapıda durdurdu ve Fyodor tüm gücüyle dizginlere asılıp, üzerlerinden buhar tüten atları frenledi. Kar yağışı artmıştı, yeşil üniformalı, kürk kalpaklı atlı nöbetçiler onlara yaklaştı ve kızaktakinin kim olduğunu görünceye kadar tehdit-kâr gözlerle baktılar. Zoya, Tsarskoye Selo’da tanınan bir simaydı.

Zoya parlak renkli üniforma giymiş erkeklerle konuşmaktan ve güzel giysiler giyip harika mücevherler takmış kadınlara bakmaktan büyük zevk alırdı. Gördüğü flörtleri, kimin güzel kimin çirkin olduğunu ve en büyük elmas kolyeyi kimin taktığını Marie ve kız kardeşlerine anlatmak için yeni fırsatlar bulurdu, imparatorluk Rusya’sı başka hiçbir yerde bulunmayan bir dünyaydı.

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.