Yüzbaşının Kızı - Aleksandr Puşkin - PDF E-Kitap Oku, İndir

istanbul escort bayan

Yüzbaşının Kızı – Aleksandr Puşkin

Yüzbaşının Kızı – Aleksandr Puşkin

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Eylül 2016
Eklenme: Mayıs 28th, 2018
Dil: Türkce
Sayfa: 198
Yazar: Aleksandr Puşkin

1.352 Kişi Tarafından Görüldü

Yüzbaşının Kızı, modern Rus edebiyatının kurucu figürlerinden Puşkin’in belgesel gerçekçilik konusundaki mahareti ile kişisel öykülere açılan hayal gücü zenginliğini benzersiz bir şekilde birleştiren, eşine az rastlanır bir tarihsel roman.

Pyotr Grinyov, 17 yaşına geldiğinde, emekli bir asker olan babasının ısrarıyla askerliğini yapmak için Orenburg’a gönderilir. Burada Yüzbaşı Mironov’un kızı Maşa’ya âşık olur. Maşa ile Pyotr arasındaki aşk başladıktan kısa süre sonra Pugaçov ayaklanması patlak verir. Rusya’nın uzun modernleşme serüveninde Çar Petro tarafından tasfiye edilene kadar kritik roller oynayan Kazakların da desteğiyle “ayaklanma” büyür. Maşa ile Pyotr arasındaki ilişkinin arka planına kişisel anlatıları şekillendiren Pugaçov Ayaklanması oturur. Yüzbaşının Kızı, geleneğin erken döneminde Puşkin’in tarihsel romana kattığı simetri, denge ve ikna edicilik ilkelerinin hayatiyetini gösteren, çarpıcı bir anlatı.

“Yüzbaşının Kızı, Puşkin’in Rus nesrini yarattığı öykülerden biridir. Bu nesnel, berrak, yapmacıksız ve vurucu anlatı ancak Puşkin gibi gerçek bir şairin elinden çıkabilirdi.”
ROBERT CONQUEST

Bir önceki yazımız olan Savaş ve Barış 2 Cilt Takım - Lev Nikolayeviç Tolstoy başlıklı kitabımızda Savaş ve Barış 2 Cilt Takım epub indir, Savaş ve Barış 2 Cilt Takım epub oku ve Savaş ve Barış 2 Cilt Takım pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.