Yeni Görgü Kuralları - Akın Alıcı - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Yeni Görgü Kuralları – Akın Alıcı

Yeni Görgü Kuralları – Akın Alıcı

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2012
Eklenme: Temmuz 6th, 2019
Dil: Türkçe
Sayfa: 188
Yazar: Akın Alıcı

2.010 Kişi Tarafından Görüldü

Yeni Görgü Kuralları; Eski dönemlerde insanların çadıra girerken mızraklarını dışarıda bırakmaları önemli bir nezaket kuralıymış. O dönemler için birbirlerine zarar vermeyeceklerini anlatan el sıkışmaları ise, günümüzde artık tam olarak bu manaya gelmemekle birlikte hâlâ kullanılmaktadır.

Bugün, teknolojinin gelişmesiyle, görgü kuralları da değişikliğe uğramış; imaj, beden dili ve empati gibi kavramlarla yeniden şekillenmiştir. Artık, eskiden olduğu gibi sadece belli bir kesimin uyguladığı sosyetik davranışlar olarak düşünülmekten çıkmış, özellikle yeni hâliyle çağımız insanı için vazgeçilmez olmuştur. Nezaket, takipçi satın al kendine güvenen insanların davranışlarını güzelleştirme çabasıdır.

Nezaket ve görgü kurallarını bilmek iş alanında, resmi toplantılarda ve sosyal faaliyetlerde kendinizi rahat hissetmenizi sağlar. instagram takipçi satın al Böylece çevreye güven dolu kişiliğinizi kolaylıkla yansıtabilirsiniz.

Nezaket, görgü, terbiye ve iyi davranışlar, kısa bir süre veya sadece belli yerler için geçerli değildir.

Bu, her zaman üzerimizde taşıyacağımız şık bir kıyafet gibi olmalıdır. Nezaket gösterirseniz, nezaket bekleme hakkınız olur.

Nazik, kibar ve iyi davranışlar bize gösterilmesini istediğimiz, beklediğimiz ve hoşumuza giden hareketlerdir.

Eğer nezaket görmek istiyorsak bizim de nezaket göstermemiz gerekir. Nezaket, tanıdık tanımadık tüm insanlara gösterilir.

Nezaket samimi, içten, doğal, karakterimizin bir uzantısı şeklinde olduğunda iyi bir etki bırakır. Doğal olmayan hareketler hemen göze çarpar ve olumsuz bir izlenim oluşmasına neden olur.

Yeni Görgü Kuralları, hitaptan davete, sosyal ilişkilerden giyim-kuşama, ziyaretten telefonda konuşmaya kadar bu değişimi en temel hatlarıyla sunuyor.

Bir önceki yazımız olan Günahın Üç Rengi - Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Günahın Üç Rengi ekitap indir, Günahın Üç Rengi ekitap oku ve Günahın Üç Rengi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.