Yanlışlıklar Komedyası - William Shakespeare - PDF E-Kitap Oku, İndir

istanbul escort bayan

Yanlışlıklar Komedyası – William Shakespeare

Yanlışlıklar Komedyası – William Shakespeare

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2010
Eklenme: Ekim 6th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 94
Yazar: William Shakespeare

1.057 Kişi Tarafından Görüldü

Yanlışlıklar Komedyası

William Shakespeare (1564-1616): Oyunları ve şiirlerinde insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle yaklaşık 400 yıldır bütün dünya okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdüren efsanevi yazar, Yanlışlıklar Komedyası’nda olay dizisini ikiz kardeşler ve onların ikiz uşaklarının benzerliğinden kaynaklanan yanılgılar üzerine kurmuştur. Birbirini izleyen yanılgıları gülerek izleyen seyirci, oyunun başında öğrendiği acılı bir yaşamöyküsünün nasıl sona ereceğini de merak içinde bekler. Kaderin bir fırtınayla dağıttığı ailenin bireyleri bu gülünç olaylar arasında birbirini bulur. Mutlu son inandırıcı bir gelişmeyi izleyerek ortaya çıkar. Yanlışlıklar Komedyası Shakespeare’in ilk ve kısa komedyalarındandır.

Özdemir Nutku (1931): Türk tiyatrosuna büyük katkıları olan eğitimci ve yönetmen Özdemir Nutku, eleştirmen, yazar ve çevirmen olarak da önemli yapıtlar ortaya koydu. Sahnelediği pek çok oyunun yanı sıra, araştırma, inceleme ve çevirileriyle de ödüller kazandı. Ülkemizde olduğu kadar yurtdışında da sahneye koyduğu oyunlar, verdiği ders ve konferanslarla tanınmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tom Sawyer’ın Maceraları - Mark Twain başlıklı kitabımızda Tom Sawyer’ın Maceraları pdf indir, Tom Sawyer’ın Maceraları pdf oku ve Tom Sawyerın Maceraları ekitap indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.