Yanlışlık (Bütün Oyunları 3) - Albert Camus - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Yanlışlık (Bütün Oyunları 3) – Albert Camus

Yanlışlık (Bütün Oyunları 3) – Albert Camus

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2015
Eklenme: Kasım 2nd, 2020
Dil: Türkiye
Sayfa: 94
Yazar: Albert Camus

953 Kişi Tarafından Görüldü

MARTHA: Bıktım usandım artık bu ruhu taşımaktan anne, günü gelse de kavuşsam o güneşin altında bütün soruların küle döndüğü topraklara. Buraya ait değilim ben.

ANNE: Keşke kavuşabilsen bir an evvel ama daha o kadar çok ki işimiz ama bil ki sen ait olduğun yere gidiyor olacaksın o vakit, ben yanı başında, kim bilir nereye?

Yıllar sonra evine dönen bir adamın, kendi kaderini çizmeye çalışırken başkalarının felaketi olması ufak bir yanlışlıkla açıklanabilir mi?

Camus’nün 1943 yılında kaleme aldığı Yanlışlık, yanlış zamanda, yanlış yerde bir araya gelen insanların, ölümcül bir yanlış anlaşılmanın neticesinde uğradıkları felaketin, insanın kaderiyle mücadelesinin ve kaçınılmaz yenilgisinin öyküsüdür.

Aile mirası tenha bir oteli işletmekte olan anne ile kız, heyecanlarını tüketen, onları nefessiz bırakan, yalnızlığa mahkum eden yaşamlarından kurtulmanın çaresini, başkalarının felaketi olmakta bulmuşken, artık arınmak istedikleri bu günahı son defa işlemeye hazırlandıkları sırada çıkagelen, henüz bilmeseler de evin yıllardır görmedikleri olacaktır.

Bir “yabancı” olarak annesi ve kız kardeşinin hayatlarına giren oğul, attığı her adımda sakladığı gerçekler ve paylaştığı hakikatlerle kaderlerine yön çizecektir.

Yanlışlık Kitap Özeti

Jan, yıllar sonra evim diye döndüğü vatanında annesi ve kardeşinin yanına gelmişti. Onlara kendi kimliğini söylemeden tanıyabilecekleri mi diye merak etmişti. Eşi Maria ise huzursuzdu. Geldikleri uzak vatana dönmek istiyordu. Denizin kumsalların güneşin olduğu bu bilinmez diyarda mutlu olduklarını ona hatırlatıp duruyordu…

Jan, kardeşi ve annesin işlettiği otele gelmekle nasıl bir felaketin içine düştüğünün farkında değildi. Onlar ile ilişki kurma çabaları kendi sonunu değiştirebilecek miydi?

Kardeşi Martha ona otelin kurallarını söylemiş ve misafir olduğunu hatırlaması konusunda ısrar etmişti…
Martha yıllarca hayalini kurduğu deniz ve güneşin hiç batmadığı uzak diyarlara gidebilmek için annesi ile misafirlerine uyguladıkları felaketi Jan’ın üzerinde de uygulamayı başarabilecekler miydi?

Martha kendi acımasız dünyasının dışına çıkabilmeyi ve ruhunun karanlığını aydınlatabilecek miydi?

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.