Yakma Zevki Fahrenheit 451 - Ray Bradbury - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Yakma Zevki Fahrenheit 451 – Ray Bradbury

Yakma Zevki Fahrenheit 451 – Ray Bradbury

Lisans / Fiyat: ücretsiz
Yıl: Haziran 2018
Eklenme: Ağustos 13th, 2018
Dil: Türkçe
Sayfa: 408
Yazar: Ray Bradbury

4.253 Kişi Tarafından Görüldü

Ray Bradbury sadece bilimkurgunun değil fantastik edebiyatın ve korkunun da yirminci yüzyıldaki ustalarından biri. Bilimkurgunun “iyi edebiyat” da olabileceğini kanıtlayan belki de ilk yazar. Bradbury’nin ölümünden sadece iki sene önce derlenen ve klasik eseri Fahrenheit 451’in geçtiği yolları haritalandıran Yakma Zevki ise bir yazarın edebi süreci içinde çıkılan hayret verici bir yolculuk.

Ray Bradbury’nin kült eseri Fahrenheit 451’in öncül versiyonunu oluşturan “Yakma Zevki: Fahrenheit 451 Öyküleri”nde kültürün homojenleşmesi, teknolojinin beraberinde duyarsız bir dünya getirmesi, insanların geçmişleriyle olan bağlarının kopması anlatılıyor. Fahrenheit 451’de olduğu gibi, Yakma Zevki’ni oluşturan öyküler de bu konuları işliyor.

Ray Bradbury’nin kariyerinin farklı dönemlerinden 14 öykünün yanı sıra Fahrenheit 451’in öncül versiyonları olan “Geceyarısından Epey Sonra” ve “İtfaiyeci” öyküleri de derlemede yer alıyor.

Kültür, teknolojiyle birlikte yok olmaya mahkûm mudur? Yoksa teknoloji, kültürün evriminin bir sonraki basamağı mıdır? Bu soruların odağında olduğu öykülerin yer aldığı kitap, “Amerikan Ulusal Kitap Ödülü” ve “Pulitanıtım amaçlıdır,tzer Onur Ödülü”ne sahip.

Bir önceki yazımız olan Hemen Hafifle - Burçak Avcı-Özlem Kunduracı başlıklı kitabımızda Hemen Hafifle, Hemen Hafifle - Burçak Avcı-Özlem Kunduracı pdf indir ve Hemen Hafifle - Burçak Avcı-Özlem Kunduracı pdf oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.