Yabancı (Şahmeran) - Öznur Yıldırım - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Yabancı (Şahmeran) – Öznur Yıldırım

Yabancı (Şahmeran) – Öznur Yıldırım

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: Kasım 2016
Eklenme: Kasım 27th, 2018
Dil: Türkce
Sayfa: 600
Yazar: Öznur Yıldırım

57.622 Kişi Tarafından Görüldü

Sen cennetin varlığından gurur duy, ben cehennemi istiyorum.

Yağan kar şiddetini gitgide artırıyor, koyu renk saçlarıma tutunan kar tanelerinin sayısı çoğalıyordu.

Konuşmadı, konuşmadım. Sessizlik… Aramızda her daim geçerli olan bir alfabeydi sessizlik.

Ben de bu alfabeye bir kez daha boyun eğdim ve uzun, titreyen parmaklarımı avuçlarımın içine bastırdım.

Elimi yanıma indirdiğimde avuçlarımda eriyen kar yere damladı…
Rengi, kan rengiydi.Rengi, kaybın rengiydi.Rengi, bir cinayetin rengiydi.

Yabancı Kitap Özeti

Ediz’in babası öldürülür. Ediz ise babasını öldüren kişinin kız kardeşini öldürmek ister. Ancak sonra kendince daha iyi bir plan kurup bu kızı kaçırmaya karar verir ve kızı kaçırır.

Kaçırılan kız Doğa, on sekizine yaklaşmakta olan bir kızdır. Buzdan duvarları olan, karamsar ruhlu, çocukluğundan itibaren babasının kötü davranmış olduğu bir kızdır. Hep siyah giyinen, ifadesiz bir surat takınan ve dediğim dedik birisidir.

Ediz onu ilk kaçırdığı zaman ondan kurtulmaya çalışmıştır ancak kurtulamamıştır. Sonra birkaç kaçma girişiminde bulunsa bile Doğa bu konuda pek başarılı olamaz. Bir gün Ediz’le Doğa arasında birtakım olaylar olur.

Ediz kendi kendine bu planın saçmalığını fark eder ve Doğa’ya “Buradan git” der. Ancak ne hikmetse o zamana kadar kaçmaya çalışan doğa Ediz in yanından ayrılmaz ve Ediz’e yani kendisini ve abisini öldürmeye çalışan, onu kaçıran, aşağılayan ve kötü davranan adama yardım etmek ister.

Bu arada Ediz ise yakışıklı ve yeşil gözlü bir gençtir. Herkesin hayran olduğu ancak tek gecelik ilişkileri olan, kimseyi umursamayan, kitap boyunca kadın baş karakteri aşağılayan ancak sonunda ona aşık olan karakterimizdir.

Kitabın kurgusu daha önceki kitapta kilerden daha güzel klasik sahneler yok yazar kafasında güzel sahneler canlandırıp kaleme almış ayrıca betimlemeleri de harika.

Doğa ve Ediz’in arasındaki aşkı çok güzel yansıtmış öyle vıcık vıcık bir aşk göremezsiniz sade ama bir o kadar etkili aralarındaki aşk. Bazı sahnelerde gözlerinizden kalpler fışkıracak gibi olurken bazı sahnelerde cidden kanınız donuyor.

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

“Yabancı (Şahmeran) – Öznur Yıldırım” için 28 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.