Watership Tepesi - Richard Adams - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Watership Tepesi – Richard Adams

Watership Tepesi – Richard Adams

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2019
Eklenme: Haziran 16th, 2019
Dil: Türkiye
Sayfa: 391
Yazar: Richard Adams

10.545 Kişi Tarafından Görüldü

Keşif ve mücadele üzerine klasikleşmiş bir anlatı. Büyülü bir şekilde yazılmış ve unutulmayacak bir eser.

– The New York Times – 

“Tüm dünya sizi öldürmek isteyebilir, ama önce yakalamaları gerekecek…”

Richard Adams’a Carnegie Madalyası kazandıran başyapıtı Watership Tepesi, kolonilerinden ayrılıp kendilerine yeni bir yaşam kurmaya çalışan bir grup tavşanın destansı yolculuğunu anlatıyor.

Doğanın ve insanların acımasızlığıyla tavşanların dehası arasındaki bu ölüm kalım mücadelesi, gizem ve gerilim yüklü bir varoluş savaşına dönüşüyor.

Nedir yapayalnız bir koloninin hayatta kalmasını sağlayan şey; bilgi mi, güç mü, yoksa sadece şans mı? Richard Adams bir koloniyi koloni yapan şeyin ne olduğunu göstererek çözüyor bu karanlık problemi.

Korkuyla umut arasında salınan, içgüdülerinizi harekete geçirecek bir kaçış öyküsü anlatıyor. Yayımlandığı günden bu yana Watership Tepesi’ni bir ziyaret merkezi haline getiren, birçok kez TV ve sinemaya uyarlanan ve farklı popüler yapımlara ilham veren, tüm zamanların en iyi 100 kitabından biri seçilen Watership Tepesi doğa ve toplumla ilişkimizi masalsı, berrak ve çarpıcı bir dille sorguluyor. 

Şimdi NETFLIX Dizisi!

Richard Adams, 1920 yılında Berkshire’da doğdu. Oxford’da tarih eğitimi aldı ve Çevre Bakanlığı’nda çalıştı. Watership Tepesi, Shardik ve The Plague Dogs kitapları okurların büyük ilgisini gördü.

1976’da yayımlandığı Watership Tepesi modern bir klasik haline geldi ve Carnegie Madalyası kazandı. Winchester Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanına layık görülen Adams, 2016 yılında aramızdan ayrıldı.

Muhteşem… Harikulade… Sıkı bir kovalamaca, gerilim ve cesaret öyküsü.

– Chicago Tribune – 

Bir klasik… Müthiş bir kitap.

– Los Angeles Times – 

Arkadaşları, aileleri ve toplumları için kendi yaşamlarını hiçe sayan onurlu, cesur, haysiyet sahibi karakterler… Kesinlikle okunmaya değer. 

– New York Review of Books – 

Harika bir kitap… Bütün dünya kendi mükemmel gerçekçiliği içinde yaratılmış… 

– The Guardian – 

 

Bir önceki yazımız olan Felaket - Laurell K. Hamilton başlıklı kitabımızda Felaket - Laurell K. Hamilton, Felaket - Laurell K. Hamilton ekitap indir ve Felaket - Laurell K. Hamilton ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

“Watership Tepesi – Richard Adams” için 2 Yorum

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.