Vitro - Jessica Khoury - PDF E-EKİTAP ÜCRETSİZ Oku, İndir

Aim for the task of upscalerolex.to desires.

Vitro  –  Jessica Khoury

Vitro – Jessica Khoury

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2017
Eklenme: Mayıs 20th, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 341
Yazar: Jessica Khoury

568 Kişi Tarafından Görüldü

PASİFİK’İN ORTASINDA ISSIZ BİR ADA

Corpus biliminsanları, Pasifik’teki ıssız bir adada deney tüplerindeki embriyolara hayat verir. Bu insanlar, yani Vitro’lar hayal bile edilemeyecek bilgi dağarcığına ve yeteneğe sahiptir. Bununla birlikte büyük bir kusurları vardır.

GEÇMİŞİNİ ARAYAN BİR GENÇ KIZ

Sophie Crue, onu yıllar önce bırakan annesini bulmak için ıssız ve gizemli Kabuk Adası’na gitmeye kararlıdır. Bunun için çocukluk arkadaşı, yakışıklı pilot Jim Julien’den yardım ister. Ne var ki Sophie ile Jim adaya geldikleri anda hiç hesaba katmadıkları bir şeyle karşılaşırlar: Nicholas adındaki dâhi Vitro ile henüz uyandırılmış bir Vitro olan Lux adında masum bir kız.

CAM TÜPLERDE BÜYÜTÜLEN VE KONTROLÜ ELE GEÇİRMEYE ÇALIŞAN VİTRO’LAR

Kabuk Adası’nda genetik yapıyla ilgili karanlık deneyler yapıldığını keşfeden Sophie ile Jim, tüm bunların arasında hayatta kalma mücadelesi verirken bilimin sınırları zorlandığında ortaya çıkacak acı gerçeklerle yüzleşeceklerdir.

“Güçlü karakterleri, aksiyonu ve korkunç teknolojik detaylarıyla Vitro, bilimkurgunun ne olduğunu gösteriyor. Jessica Khoury, canlı betimlemeleri ve hoş anlatımıyla sizi sahte bir güvenlik duygusuyla oyalarken bir anda kendinizi bir kâbusun ortasında buluveriyorsunuz.”Jessica Brody

“Khoury, etik sınırlarını zorlayan deneyleri sorguladığı bir roman yazmış. Hızla ilerleyen bölümler, tatminkâr sona kadar okuru merakta bırakıyor. Yazar, umut vaat eden deneyimiyle, bilimkurgu devlerinin izinden gidiyor.”School Library Journal

“Tropikal iklim kadar sıcak anlatımı ve kendilerini çılgın biliminsanları ile karanlık komplo teorilerinin ortasında buluveren cesur karakterleriyle Vitro, beni soluksuz bırakan, aksiyon yüklü bir hikâye.”Morgan Rhodes

Özet

Sophie Crue, bir gün annesi Moira’dan acilen yanına gelmesini isteyen bir e-posta alır ve Guam adasına gider. Buradan Köpek adasına geçecektir ve kendisini uçuracak isim de çocukluk arkadaşı Jim Julien olur. Ama epostayı yazan Nicholas adında bir çocuktur ve adada Vitro adında bir deneyin yapıldığını söyler.

Moira gerçek annesi değildir. Bu Vitro’lar uyandırıldıklarında ilk gördükleri kişiye bağlanmakta ve onun her dediğini sorgulamadan yapmaktadır.

Jim de Sophie’nin ikizi olan Lux’u kaçırır ve o da ona bağlanır. Doktor Strauss, işadamı Andreyev’e Sophie’yi sunacaktır ama işler karışır. Nicholas adadaki Vitroları kendine bağlar ve intihar etmelerini ister. Strauss hepsini öldürmeye kalkar. Jim ise bir kaç kez ölümden dönmüştür.

Adayı havaya uçuracak bombanın fünyesi Lux’un eline geçer. Jim de Lux’a dokunmamasını emreder. Acaba Vitro bu emre uyacak mıdır? Yoksa kendi iradesini mi ortaya koyacaktır? Jim ve Sophie kurtulabilecek midir? Nicholas’a ne olacaktır? Soluksuz okunan bir roman.

Bir önceki yazımız olan Kumandanı Öldürmek - Haruki Murakami başlıklı kitabımızda Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami, Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap indir ve Kumandanı Öldürmek Haruki Murakami ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizlere destek olmak için Lütfen Yorum Yapınız.